enthousiaste groep vrijwilligers werd de gehele collectie geïnventariseerd en gedigi taliseerd. De gehele collectie schilderijen is gerestaureerd en de tekeningencollectie, ruim 1500 stuks, wordt nu onder handen genomen. Ook daar verkregen we de status van geregistreerd museum. Ondertussen schreef ik voor museum 'De Roos' een beleidsplan en kwamen daar ook steeds meer enthousiaste vrijwilligers. In goede harmonie heb ik daar begin 2003 mijn functie neergelegd om me alleen te kunnen concentreren op Schijndel. Ook daar schreef ik een beleids-, bedrijfs- en pr- en marketingplan voor. Het Jan Heestershuis zal nu in augustus 2006 uitgebreid worden dankzij gemeentelijke, provinciale en Euro pese subsidie. Voorjaar 2006 werkten er naast mijzelf en een betaalde kracht veer tig vrijwilligers. Als kind logeerde ik veel in Goes bij de oudste zus van mijn moeder en ook de laat ste jaren werden weer heel wat tussendoor vakanties in Zeeland doorgebracht. Zeeuwse tuinen werden door mij regelma tig bezocht en de geschiedenis van Zeeland boeide me steeds meer. De kans om in Goes en Kapelle te kunnen werken was er een die ik dan ook niet voorbij kon laten gaan. Twee interesse gebieden die ik op die manier beroepsmatig kan combineren. Als hobby's heb ik verder tuinieren, theater en concertbezoek en ben ik ook nog stads- gids en lid van de oudheidkundige kring en tuinvriendenclub in Geertruidenberg. Ver der ben ik lid van de beeldende kunst adviescommissie van de gemeente Geer truidenberg. Samen met mijn partner die als coördinator technische zaken bij een woningstichting hier in de buurt werkt wonen we aan de rand van het centrum van 'Hollands Oudste stad'. Samen met de al aanwezige beroepskrach ten en alle vrijwilligers, welke groep, naar ik hoop, ook in Goes en Kapelle nog verder uitgebreid zal worden, wil ik met enthou siasme werken aan de verdere voltooiing en groei van beide musea. Uw blad gaat mee in de vakantiekoffer en ook de econo mische geschiedenis van Zeeland tussen 1800 en 2000 zal tijdens onze vakantie op mijn leeslijstje staan. Andere boeken zul len daarna nog spoedig volgen. De proce dure rond mijn opvolging in Schijndel is in gang gezet, 1 juli nam ik daar officieel afscheid en uitgerust en vol goede moed hoop ik dan nu mijn kennis en kunde in dienst van beide Zeeuwse musea te kunnen gaan stellen. Graag ontmoet ik U vanaf juli in een van beide musea. Afb. 1. Hans Oomen.

De Spuije | 2006 | | pagina 17