brachte regenkleding. Uiteindelijk werd Ad door een charmante dame ook in zijn regenjas geholpen ook al was hij op dat moment al doornat. Een paar van de achtergebleven deelne mers hadden zich inmiddels in ijltempo in regenkleding kunnen hijsen. Aangezien een en ander rap moest gebeuren was er zelfs een die zijn regenbroek binnenste buiten en achterstevoren had aangedaan. De achterblijvers haastten zich naar de kopgroep, ook degenen die in de luwte wilden blijven staan maar niet achter durfden t,e blijven. Zo had Ad Beenhakker de knoet eronder. Toen het clubje weer compleet was begon het weer wat op de klaren en drijfnat werd de tocht voortge zet. Gelukkig dat het zo hard waaide want hierdoor droogde de kleding snel weer op. Ellewoutsdijk was alras bereikt en daar boven op de dijk kon Ad alsnog iets vertel len over de slikken en schorren en het jachthaventje. Hierna was de beurt aan 'Zorgvliet', de villa van de Van Hattums. Ooit heeft aan de overzijde van de villa een paleis gestaan maar dat is in het najaar van 1944 platgebombardeerd. Dit suiker paleis was een van Zeelands vreemdste gebouwen waarvan Hans Warren ooit heeft gezegd dat het paleis een paviljoen was op een wereldtentoonstelling, dat men verge ten had af te breken. Na nog wat tegenwind en af en toe wat zon bereikten we eindelijk café 'Het Klompen kot'. Binnengekomen bleek het café niet groter te zijn dan een wat ruime huiska mer met een kleine bar, een biljart en twee tafeltjes voor ten hoogste acht personen. Het was echt een café voor de eenzame wandelaar en de stille drinker. Wij konden met ons veertienen met wat passen en meten en een paar klapstoeltjes ieder een plekje vinden. De waardin toonde een gast vrijheid die bij het café paste. Via Ovezande, nadat wij de Hervormde kerk, de voormalige dorpsherberg en de wapenstenen van het afgebroken vishuisje hadden bewonderd, zijn wij met de wind in de rug teruggekeerd naar Kwadendamme. Ook al hadden we niet de tocht der tochten gereden, het was er wel een om nooit te vergeten. Moe maar voldaan keerden wij huiswaarts. Afb. 1. Een deel van de fietsers tijdens een opklaring bij 'Zorg vliet' te Ellewoutsdijk. (Foto C. de Vries.) 24

De Spuije | 2006 | | pagina 26