m Stichting Behoud Hoogaars Op de historische werf Meerman aan de Arne, opgericht in 1763, klinkt najaren van stilte weer het lied van de arbeid. Medewerkers van een aannemingsbedrijf zijn, in opdracht van de gemeente Middel burg die de werf drie jaar geleden voor een symbolische euro van de familie Meerman kocht, druk bezig met de restauratie. Gebouwen en hellingbanen worden zoveel mogelijk in oude luister hersteld. Ook wor den de scheepsreparatieloods, de werkloods en het pekkot onder handen genomen. Vanaf oktober is de werf de nieuwe thuis basis van de Stichting Behoud Hoogaars. Dan zullen weer als vanouds schepen voor onderhoud en reparatie aanmeren, terwijl ook de restauratie van maritiem erfgoed een plaats krijgt. De stichting zal ook een museum inrichten. De Stichting Behoud Hoogaars heeft de afgelopen twee jaar vooral nodig gehad om de inventaris van de loodsen in kaart te brengen. Vrijwilligers hebben alles gefotografeerd om ook voor later een beeld te hebben hoe alles eruit zag. In 1990 werd de Stichting Behoud Hoog aars door enkele particulieren opgericht met als doel het erfgoed van de Zeeuwse visserij te bewaren en opnieuw tot leven te brengen. Zo werden een hoogaars, een hengst en een jachthoogaars aangekocht en vertrouwden enkele eigenaars van jacht- hoogaarzen het beheer over hun kostbare bezit toe aan de SBH. De Stichting is inmiddels gegroeid tot een vrijwilligersor ganisatie van circa 80 medewerkers. Naast het bestuur zijn er een viertal werkgroe pen: de Werkgroep Varen, Werkgroep Onderhoud en Restauratie, Werkgroep Publiciteit en Documentatie en de Werk groep Evenementen, die ieder hun eigen verantwoordelijkheid hebben in de organi satie. Heeft u interesse om in een van deze werkgroepen mee te draaien, neem dan kontakt op met Stichting Behoud Hoog aars, Postbus 480, 4380 AL Vlissingen, telefoon: 0118-410045 of stuur een bericht naar info@hoogaarsnl Op zaterdag 25 november kunnen de leden van onze kring onder leiding van Ria Geluk van de stichting een bezoek brengen aan deze opgeknapte 230 jaar oude Werf Meerman in Arne- muiden (zie verder het activiteiten programma in dit nummer). Afb. 1. De hoogaars Alcyon. (Foto Stichting Behoud Hoogaars.) 26

De Spuije | 2006 | | pagina 28