Wonen in een monumentenpand in een monumentenstad (Goes) wij ook veel over het afschaffen van allerlei wetten omdat ze belemmerend zouden wer ken. In dit boek wordt duidelijk gemaakt dat wetten hard nodig zijn om een enigszins menswaardig bestaan te verzekeren voor mensen die aan de onderkant van de samenleving verbleven. Als je wetten wilt afschaffen omdat ze alleen maar belemmerend zouden werken, vraag je dan eerst af, wat ooit de bedoeling is geweest voor het aannemen van deze wet. Het lezen van dit boek zou verplichte lite ratuur kunnen zijn voor ieder die zich in de plaatselijke politiek wil storten, ze kunnen er veel uit leren. De geschiedenis van Noord-Beveland als leerschool voor de toekomstige politicus, wat meer zouden de schrijvers van dit boek zich kunnen wensen. Hugo de Potter Discussie gesloten red,.). (Een gezamenlijke cursus van de SCEZ, het Duur: 5 lessen van 2 uur en een excursie. Data: dinsdag 31 oktober en 7, 14, 21 en 28 november, van 19.30 tot 21.30 uur. excursie op zaterdag 18 november vanaf 10.00 uur. Plaats: ROC, Zusterstraat 11 en het Gemeentearchief Goes (Stadskantoor), M.A. de Ruyterlaan 2, Goes (op 7 en 21 november). Cursusgeld: 89,- voor leden ZVU, leden Heemkundige Kring De Bevelanden en leden van de Vereniging Vrienden van het Historisch Museum De Bevelanden; 105,- voor niet-leden. Na een inleiding waarin de geschiedenis van Goes als monumentenstad in vogel vlucht wordt belicht, volgt een aantal bij eenkomsten die sterk op de praktijk zijn gericht. Aan de hand van archiefstukken Gemeentearchief Goes en de ZVU.) wordt, in het Gemeentearchief, de weg gewezen om de geschiedenis van Goese monumenten te ontrafelen. Vervolgens wordt er gekeken welke geheimen over de bouwgeschiedenis van een huis opgesloten kunnen liggen in het pand zelf. Tijdens een stadswandeling wordt bouwhistorische uit leg gegeven. Aan de hand van concrete voorbeelden wordt geïllustreerd wat men zoal aan de weet kan komen over individu ele historische monumentenpanden in Goes. Hierna volgt een antwoord op alle mogelijke vragen rond onderhoud, restau ratie, advies e.d. Een uitgebreide folder met informatie over het cursusprogramma en de docenten is vanaf half augustus beschikbaar. Aanmelden voor de cursus is mogelijk vanaf augustus bij het kantoor van de Zeeuwse Volksuniversiteit, telefoon 0118- 634800 of via vu-zeell@csnet.nl 32

De Spuije | 2006 | | pagina 34