telijke geest kunnen schaden. Een ander probleem was dat OKK de enige christelijke gymnastiekvereniging in Zee land was, zodat er altijd ver gereisd moest worden om aan bondswedstrijden deel te kunnen nemen. OKK was ingedeeld bij het Gewest Holland.17' In diezelfde periode werd ook de korfbal sport (vanaf 1921) en de atletieksport beoe fend (vanaf 1931). In de zomerperiode pachtte men een weiland van de hofstede 'Klein Frankrijk' aan de Westerstraat. Het atletiek- en korfbalmateriaal werd in de schuur geborgen. Toen op de hoeve een nieuwe eigenaar kwam, was het uit met de pret wat de buitensport betreft. Hij was tegen sport en men moest op zoek naar een nieuw terrein. Aan de Heernisseweg, ter hoogte van het tegenwoordige verzorgings huis 'Randhofvond men een weiland, waarvan de eigenaar, de heer Goedbloed, toestemming gaf om er op te sporten. Dat was nogal behelpen, want door de week lie pen er koeien en 's zaterdags moest er gesport worden. Damesgymnastiek In de jaren twintig werd er ook een officiële damesafdeling aan de vereniging toege voegd. Er waren al een aantal jaren contac ten met de meisjesvereniging van de her vormde kerk. Bij uitvoeringen van OKK werden ook de leden van de meisjesvereni ging uitgenodigd. Toch duurde het tot 1928 eer er binnen het mannenbolwerk dat OKK heette, -immers zo nauw verbonden met de CJV-, het besluit viel een damesafdeling op te rich ten.18' De eerste directeur van de damesafdeling was de heer P.J. Sturm, die net als de heer Kooy leider was bij 'Volharding'. Sturm was een uitstekend turntrainer, die helaas door een verschil van mening met het bestuur na enige tijd zijn ontslag nam. Hij gaf namelijk les aan diverse 'neutrale' ver enigingen en wilde zich niet houden aan de voorschriften van de christelijke bond.19' De kledingvoorschriften voor de dames doen vanuit tegenwoordig oogpunt bekeken wat belegen aan. Ze droegen een zwarte Afb. 6. OKK op een kampioenswedstrijd in 1934. Links vooraan de voorzitter C. Landman. (Uit: Kent u ze nog de Goesenaren, deel 1 en 2, Zaltbommel, 1977, 1978.) 13

De Spuije | 2006 | | pagina 15