Nieuws uit het museum Hans Oomen, directeur GR Onder deze kop hoop ik u vanaf nu in de Spuije steeds op de hoogte te houden van wat er zich achter de schermen in het museum afspeelt. Sinds mijn aantreden in juli hebben zich al heel wat nieuwe vrijwilligers aangemeld en zijn actief geworden. Vooral de educatie- vrijwilligers hebben een lawine van scho lieren veroorzaakt. Alle scholen op de Bevelanden zijn aangeschreven om de belangstelling te peilen en de respons is overweldigend. Iedere week komen er een paar groepen kinderen naar het museum die de nieuwe speurtocht over de verdron ken dorpen doen. Het eerste kinderver- jaarspartijtje heeft inmiddels ook plaatsge vonden en de volgende staan al weer gepland. Voor de rest van het najaar en de winter staat er voor iedere maand een extra acti viteit op het programma. De huidige wis seltentoonstelling blijft staan tot eind februari en dan zal medio maart een nieuwe expositie met als thema 'water' geopend worden. De Rabobank sponsort voor ouderen uit de tehuizen van de Beve landen ook een bezoek aan ons museum zodat het op weekdagen een drukte van belang in de museumzalen is. Kortom het museum 'leeft' aan alle kanten. Een ander aspect dat mijn warme belang stelling heeft is de Vereniging van Vrien den van het Museum. Ervaring bij andere musea is voor mij de aanleiding u een aan tal voorstellen te doen om te komen tot een uitbreiding van het ledental en de vereni ging nieuw leven in te blazen. Dit alles is natuurlijk besproken met het bestuur van onze vereniging. Enkele suggesties zijn: Een pasje voor Vrienden. Korting bij andere musea in de regio op vertoon van het pasje. Consumpties voor Vrienden tegen een gereduceerde prijs in onze koffijkamer. Uitnodigingen voor alle officiële openingen voor Vrienden. Een aantal lezingen met exclusieve rondleidingen over de tentoonstellingen. la 2 excursies per jaar voor Vrienden met een lunch. (Introducés kunnen mee, maar betalen meer.) 10% korting voor Vrienden op aankopen uit onze museumwinkel. Regelmatig een e-mail nieuwsbrief voor Vrienden. Leden werven leden en ontvangen daarvoor een attentie. Graag ontvangen het bestuur en ik van u reacties en of andere suggesties op deze voorstellen. U kunt mailen naar info@hmdb.nl of bellen naar 0113-228883 of een brieve sturen naar Singelstraat 13, 4461 HZ Goes. Alle reacties zullen besproken worden in het bestuur. Enkele bestuursleden hebben ook te kennen gegeven op termijn hun werkzaamheden voor de Vriendenvereniging te willen beëindigen. Dus mocht u belangstelling hebben om zitting te nemen in het bestuur dan verzoek ik u om ook te reageren. Graag zie ik u op een van onze speciale activiteiten en maak u er ook graag op attent dat vanaf 7 december a.s. er een nieuwe wisselexpositie in het Fruitteelt museum in Kapelle te zien zal zijn. Ook daar bent u van harte welkom! 16

De Spuije | 2006 | | pagina 18