Genealogie Remijn Bevelands heem op het internet A.J. Barth In dit blad komt de behandeling van in druk verschenen genealogische geschriften doorgaans niet aan de orde. Voor de onlangs verschenen genealogie van het geslacht Remijn willen we een uitzonde ring maken. Zeer onlangs deden enthou siaste archiefbezoekers, te weten I.N.J. Remijn en G.A.H.A. Wubben het eerste deel van de genealogie Remijn het licht zien en ze hebben plannen voor vervolgde len. Wubben gaf in 1992 de genealogie van zijn geslacht in boekvorm uit en om wat om handen te houden begon hij aan de beschrijving van het voorgeslacht van zijn vrouw, C.H. Remijn. Dat betekende een boeiende zoektocht langs allerlei instanties in Noord- en Zuid-Beveland en in Middel burg. Ook legde Wubben de hand op een genealogie van het katholieke Bevelandse geslacht Remijn, met daarbij de verzeke ring dat de protestanten niet Remijn heet ten, maar doorgaans Remijnse. De naam van zijn vrouw logenstrafte deze verkla ring. Er bleek wel degelijk een protestantse tak te zijn en als rode draad geldt binnen het geslacht Pieter Remijn, geboren te Elle- woutsdijk in 1762 en overleden te St. Kruis in 1837. Deze Pieter was een belangrijk man, eige naar van twee molens in Goes, de molen van Kloetinge, de molen te Kattendijke en een chocoladefabriek in de Ganzestad. Bovendien liet hij de thans nog bestaande molen De Koornbloem bouwen, waar thans Bert Boonman de scepter zwaait. Wubben maakte gebruik van vele bronnen, niet alleen de akten van de burgerlijke stand en de bevolkingsregisters. Hij ploegde ook de Rechterlijke Archieven door, bekeek ook notariële akten en nam de kranten door, daarbij nadrukkelijk gehol pen door Iman Remijn. Dat onderzoek leidde tot een genealogie in vier delen. Het geheel is verkrijgbaar bij G.A.H.A. Wubben, Steenvoordelaan 140, 2284 EA Rijswijk. Warm aanbevolen voor elke geïnteresseerde in genealogie. De laatste tijd is er sprake van een niet aflatende stroom van mensen die op het internet een weblog beginnen. Over vrijwel alle denkbare onderwerpen zijn er intussen gemaakt. Ook op de Bevelanden worden ze gemaakt en gelukkig zijn er daar ook bij die over heemkunde of streekgeschiedenis gaan. Zo ook die van J. van Haver, die een weblog over de geschiedenis van Noord- Beveland opzette. Het adres is: httn://noordbeveland.web-log.nl Mocht u nog ander weblogs kennen over Bevelandse streekgeschiedenis of er wel licht zelf een hebben laat het ons dan weten en we zetten ze in de Spuije. Verder ontvingen we van de heer Tom Nuijten een bericht over de door hem gemaakte site over de geschiedenis van 's-Heer Arendskerke. Een prachtige site met zeer veel informatie over het dorp en zijn bewoners. Het adres is: www.sraskerke.nl 35

De Spuije | 2006 | | pagina 37