Hygiëne Herinnert u zich nog de oude poeptonnetjes van vroeger? Wilde u altijd al eens een kijkje nemen in de Goese riolen? Verlangt u ook zo terug naar de jaren twintig? Het kan allemaal in het museum. Oude bad pakken, poeptonnetjes en origineel filmma teriaal nemen u mee terug in de tijd. Woont u in Goes? Dan is het zelfs mogelijk om het riool in uw eigen straat te bekijken en dat allemaal zonder vieze voeten en geurtjes! Modern water Wist u dat in Goes al in 1912 een moderne drinkwaterleiding in gebruik genomen werd, maar dat het nog tientallen jaren duurde voor heel de Bevelanden drinkwa ter uit de kraan hadden? In Noord-Beve land zelfs pas na de watersnoodramp van 1953. Evides, het huidige drinkwaterbe drijf en sponsor van deze tentoonstelling, zorgt daar tegenwoordig voor. Een maquette van de beeldbepalende Goese watertoren is ook aanwezig. Tapt u aan het eind van de expositie een bekertje schoon helder drinkwater en verbaas u over water van vroeger en later! Kinderen Voor kinderen van diverse leeftijden is er een speciaal nieuw educatief programma opgesteld, zowel individueel als klassikaal. Het Koterkot is omgetoverd tot een heus waterlaboratorium. Nieuwe openingstijden Het museum is vanaf 12 maart 2007 ook op maandag geopend! De openingstijden zijn maandag tot en met vrijdag van 13.00 tot 17.00 uur en zaterdag van 12.00 tot 16.00 uur. Zondagen, christelijke feestdagen, oud - en nieuwjaarsdag en koninginnedag gesloten. Afb. 2. Het gebruik van water op een Zuid-Bevelandse boerderij. (Collectie Historisch Museum De Bevelanden.) 20

De Spuije | 2007 | | pagina 22