IDE GOUVERNEUR van de PROVINCIE ZEELAND, In aanmerking nemende, dat do lessen in de. Provinciale School tot aankweeking van Heelmeesters en Vroedvrouwen, krachtens ZIJNER MAJESTEIT's Besluit van den 17'! Mei 1824 110. 69, binnen Middelburg gevestigd, met het begin van het jaar 18a5 kunnen aanvangen. Brengt bij deze,, ingevolge de bij de vroegere bekendmaking van de aanstaande claarstefling dier School gedane toezegging, ter kennis van dc Ingezetenen der Pro vincie, dat dezelve op Maandag den 5" Januari] i8a5 aanslaande, zal geopend worden. Herinnert dezelve dat de vereischten, om daarin als Kweekeling te kunnen wor den. aangenomen, zijn: 1. Den vollen ouderdom van zestien jaren voor de Leerlingen in de TIeel-, Vroed- en Artsenijinengkunde, en dien van tusschcn de twintig en dertig jaren voor de Vrou welijke leerlingen in de Vroedkunde; a. Een. gezond ch voor de uitoefening van het beroep geschikt ligchaamsgcstel; 3. Behoorlijk te kunnen lezen en schrijven en daar en boven voor de Leerlingen in de Heelkunde, de gedachten geregeld in schrift te kunnen uitdrukken; 4. Een onbesproken gedrag, waar van zal moeten blijken door een getuigschrift van bet Plaatselijk Bestuur; en dat zij, die zulks mogten verlangen, zich daar toe, met overlegging van hunne Geboorte-acte en liet getuigschrif t van goed gedrag, moeten aanmelden bij den Heer President der Provinciale Geneeskundige Com missie te Middelburgom, 11a door die Commissie geschikt te zijn bevonden, bij hel. bestuur der School te' worden ingeschreven; zoo als breeder is opgege ven bij de bekendmakingen van den 8'-' Jhilij en 14? September jongstleden. Wordende mitsdien do Ingezetenenen inzonderheid Ouders en Voogden onder dezelve, nogmaals uitgenoodigd, om nu, daar deze inrigting is tot stand gebragt, daar van voor hunne Kinderen en Pupillen die zich op de Genees-, Heel-, Vroed- en Artsenijmeugkuude willen toeleggen, gebruik te maken tot bel; verkrijgen, der kundigheden, welke voor die vakken der Geneeskunde vereischt worden, en die bij de uitoefening dcrzelve aan ben tot eer, genoegen en voordeel kunnen verstrekken. Middelburg den 6 December 182,4. Bij afwezigheid van den Gouverneur voornoemd, A G van GIT T E .11 S Lid der Gedeputeerde Staten. Te Middelburg, gedrukt bij A. P. dwin T e II, Staten Drukker, Langendclft B 140. Afb. 1. De officiële mededeling aangaande de opening van de Geneeskundige School te Middelburg in 1825, met daarin opgenomen de toelatingseisen voor de leerlingen. (ZA, toeg.nr. 47, inv.nr. 122.) 8

De Spuije | 2007 | | pagina 10