Afb. 6. Het Fort Bath gezien vanaf de Schelde, 1803. Tekening in kleur door G.J. de Keijser. (ZA, Zeelandia Illustrata, deel II nr. 1635.) om acht uur, werd met zijn hulp Marga- retha Jacobse geboren.23' Het werk zat er op en de terugreis naar Krabbendijke kon beginnen. In de noordwestelijke punt van de Reigersbergsepolder stond, als een vanzelf sprekende pleisterplaats langs de weg naar Krabbendijke, de herberg 'Drie Haasjes'. De weg was vooral in het donker lang en ver moeiend. Het was op zo'n tocht dan ook heel verleidelijk om de herberg niet voorbij te rij den, maar er een aangename rustpauze in te lassen. De volgende ochtend, op dinsdag 21 novem ber, werd het lichaam van Jacobus Maar ten in het water van het Vinkenissegat gevonden door Klaas de Witte, een visser die er in de buurt woonde. Het zal geweest zijn op de plaats even voorbij de 'Drie Haasjes', waar de weg vlak langs het Vin kenissegat liep. Het paard kon, nadat z'n baas uit het zadel gegleden was, niets anders doen dan even verschrikt stilstaan en daarna naar zijn stal in Krabbendijke lopen. Bedroefd en moederziel alleen. De lijkschouwing werd gedaan door Jan Adam Geill:diezelfde collega Vane heb ik later als drenkeling op een bos stroo zien lig gen, in een schuur bij Den 3 Haasjes.Men ging zoeken, en vond hem als lijk in dat genoemd schuurtje. Die treurmare was spoe dig in geheel oostelijk Zuid beveland bekend. Daar lag Vane in een schuurtje op een bos stroo uitgestrekt als een dier.'241 Jacobus Maarten Vane was 35 jaar oud geworden. Op woensdag 22 november werd ten over staan van de burgemeester van de gemeente Rilland c.a. de aangifte van het overlijden gedaan. Markus Zeevaard, de 16

De Spuije | 2007 | | pagina 18