Nieuws vanuit het museum Hans Oomen, directeur Op het moment dat u dit stukje leest kun nen we terugkijken op een prima winter seizoen. Het aantal bezoekers dat het museum wist te vinden neemt gestaag toe en wat nog belangrijker is, de reacties zijn op een enkele kritische kanttekening na positief! De opening van de waterexpositie was erg druk bezocht en ook bezoeken steeds meer mensen de lezingen. De lezing over streek- sieraden door juwelier Minderhout was zelfs overvol en we moesten ruim vijftig personen teleurstellen. We bekijken of we deze lezing in het komende winterseizoen kunnen herhalen, eventueel met een taxa tie van eigen sieraden van bezoekers. De lezing over de historie van Poppenhui zen was ook een succes en met een lezing door Frank de Klerk over de watertentoon stelling sluiten we een eerste seizoen met een goed gevoel af. Iedere lezing zorgt ook voor een aanwas van nieuwe leden en het nieuw gekozen bestuur zorgt samen met de oude bestuursleden voor voldoende actie in het komende seizoen. Een speciale aanbieding voor museum kaarthouders trekt dagelijks veel bezoe kers naar het museum en onze gastvrou wen zijn druk met balie, museumcafé en winkel. De klederdracht modeshow in de Grote of Maria Magdalena Kerk tijdens het museumweekend werd ondanks het mooie weer bijzonder goed bezocht. Ruim 650 bezoekers, soms van ver uit het land, zagen ruim 45 modellen aan zich voorbij trekken. Er werd een overzichtshow gegeven van 1800 tot heden en er was tevens een unieke samenwerking tussen vijf verschillende klederdrachtgroepen. De hoedenshow door Hat art liet zien wat voor fantastische ont wikkelingen in het hoedenmaken anno nu te zien zijn. Al deze bezoekers bezochten ook het museum en ons recent geopende winkeltje 'de kleine bazar' draaide een reuze omzet. Wist u dat u als vriend op al uw aankopen in de kleine bazar 10 korting krijgt? Als u een leuk origineel cadeautje zoekt dan is een extra bezoekje aan het museum beslist de moeite waard! Elke week komen er wel artikelen bij, dus regelmatig even aanko men loont de moeite. Achter de schermen zijn veel mensen druk geweest met de voorbereidingen voor de merk- en stoplappententoonstelling die ook in de Grote Kerk plaatsvindt. Op 30 juni om 15.30 uur opende Nederlands merklap- pendeskundige Joke Visser de tentoonstel ling. Ruim honderd lappen zijn er te bewonderen. Soms heel bijzondere lappen, zoals een lap uit Paramaribo die aan het museum voor de tentoonstelling is uitge leend. De eerste week van juli is door het museum uitgeroepen als 'de week van de merklap' en workshops, lezingen en taxatie van eigen merklappen vonden die week plaats. Daarna is de tentoonstelling nog tot en met zaterdag 8 september te zien. Samen met kerkwachten zorgen we ervoor dat én de tentoonstelling én de kerk zes middagen per week toegankelijk zullen zijn. 2008 is landelijk uitgeroepen tot jaar dat in het teken zal staan van het religieus erf goed. Het museum speelt daar natuurlijk ook op in. Uit eigen bezit zal een expositie in de Zwarte Zusterszaal worden ingericht, maar het kan zijn dat als u dit leest u denkt: ik heb nog iets heel bijzonders wat eigenlijk niet in een tentoonstelling mag ontbreken. Ik verzoek u in dat geval con tact op te nemen met onze conservator drs. Koen van Rooijen, zodat bekeken kan wor den of uw suggestie misschien meegeno men kan worden in de tentoonstelling. Tot eind september is daar de mogelijkheid toe, daarna wordt de vormgeving bedacht en moet wel bekend zijn wat er tentoongesteld gaat worden. Ook in het depot wordt hard gewerkt aan wat u als bezoeker nooit te zien krijgt. Een 20

De Spuije | 2007 | | pagina 22