Oproep Ter Weel heel team is bezig met beschrijven van voorwerpen, het inbrengen in een nieuw computersysteem en het uitpakken van de verhuisdozen. Een zeer omvangrijke klus als u bedenkt dat we hier over ongeveer 15.000 voorwerpen spreken. Het kan gaan om iets kleins, zoals een miniatuur, maar ook over meubels om twee uitersten te noe men. Iedere week ontvangt het museum wel een schenking en zorgvuldig moet wor den afgewogen wat wel en wat niet aan de collectie kan worden toegevoegd. Een geweldig geschenk was natuurlijk de erfe nis van mevrouw van der Linden uit Helle- voetsluis. Zoals u in de PZC heeft kunnen lezen was de moeder van deze mevrouw een Bevelandse en is dat tot op heden de enige reden waarom we denken dat ze het museum met zo'n reusachtig bedrag bedacht heeft. Rond haar verjaardag op 10 september hopen we een schetsontwerp voor een plaquette te kunnen tonen en, afhankelijk van de kunstenaar die met de opdracht belast is, Gert van der Woude uit Meerkerk, zal deze aan het eind van het jaar geplaatst en onthuld kunnen gaan worden. Graag maak ik van deze gelegenheid gebruik om u allen een fijne zomer te wensen en u uit te nodigen een bezoek aan het museum te brengen, bijvoorbeeld bij één van de nostalgische wasdagen. Anders zie ik u graag weer in het nieuwe lezingenseizoen dat in oktober zal begin nen. Noteert u ook alvast de datum van de Goese museumnacht op 20 oktober as. in uw agenda. Bij Zorggroep Ter Weel in Krabbendijke heeft men sinds kort de beschikking over een verhalentafel. Dit is een meubel waar zes ouderen rond kunnen zitten en beeld materiaal over vroeger kunnen bekijken. Het gaat vooral om dementerende ouderen, die zo uit hun isolement kunnen raken. In de praktijk blijkt dit inderdaad te werken. Voor de ouderen zou het geweldig zijn als zij nog meer beeldmateriaal over Zeeland zouden kunnen bekijken. Het zijn 'rasechte Zeeuwen', die zich graag betrokken willen voelen. Als u beeldmateriaal hebt en het ter beschikking wilt stellen aan de bewoners van Ter Weel vragen wij u contact op te nemen met: Zorggroep Ter Weel Telefoon: 0113-503240 E-mail: sietske.wijnschenk@terweel.nl 21

De Spuije | 2007 | | pagina 23