Reacties van lezers Van mevrouw T. Malcorps-Streefkerk uit Eindhoven kregen we nog een reactie naar aanleiding van het artikel 'Schermutselin gen bij Camperlandsche Veer op 13 decem ber 1813' in Spuije 69. Zij schrijft over het artikel: 'Ik vond het een hele goede aanvulling op hetgeen ik zelf weet. Mijn grootmoeder, geboren in 1866, heeft als 12-jarig meisje omstreeks 1878 als meisje voor dag en nacht gewerkt op de boerderij 'De Hoge Hoeve'. Deze boerderij bestaat nog steeds en staat buiten Kamperland (aan de Nieuweweg, red.). Er staan 2 houten ruiters. De eerste ruiters waren volgens vertellen geschilderd door Comelis Zwigtman.' Verder ontvingen wij van de heer H. de Mul uit Best een e-mail over de resultaten die de reacties op het 'zoekplaatje' in Spuije 69, pagina 34, hebben opgeleverd. Hij schrijft: 'Dankzij de extra moeite van de heren Cok, van Loo en Westveer uit Kruiningen zijn een groot aantal namen nu bekend. Ook uit Goes en Wemeldinge kreeg ik een reactie. Allen dank daarvoor! Hoewel het jaartal, de plaats en de gebeurtenis nog onbekend zijn ben ik blij met het resultaat. Te meer omdat in de onderstaande opsomming ook enkele fami lieleden voorkomen. Zittend van links naar rechts: 1. Man in kle derdracht: oud-burgemeester Foort Wabeke Azn. van Wemeldinge, 2. Vrouw in kleder dracht: mevr. de Mul uit Wemeldinge, schoonzus van burgemeester B.C. de Mul, 3. Vrouw in klederdracht: mevr. Wondergem- Polderman, echtgenote van architect, 4. Vrouw in klederdracht: Keetje Kole-Wonder- gem, echtgenote van M. Kole, 5. Man: wet houder Marien Kole Jz. (VDB), Handarbei der, 6. Burgemeester Boudewijn Comelis de Mul van Kruiningen, 7. Man met snor: wet houder J.(Ko) J. Francoys (CHU), wagenma ker, 8. Man: raadslid Jan Witte (SDAP), 9. Man met snor: raadslid A. v. Hootegem (RKSP), landbouwer. Staand van links naar rechts: 10. Veldwach ter Jacob Janse van Hansweert, 11. Onbe kende man met corsage, 12. Man met snor en corsage+lint: raadslid Bastiaan Pieter Burkunk (SDAP), electromonteur, 13. Man met snor en corsage+lint, achter: Adrianus van Straaten (VDB), aannemer, 14. Onbe kende man, achter, 15. Man in licht pak: Adriaan de Visser, slager, 16. Man achter: Floris van der Peijl uit Hansweert, drukker, 17. Vrouw voor: mevr. van de Peijl-Oele 18. Onbekende man, achter, 19. Vrouw voor: mevr. Mooij 20. Onbekende man met snor, achter, 21. Jonge vrouw met bontkraag: mevr. J. Baveco 22. Onbekende man met snor en bril, helemaal achter, 23. Onbekende man, achter, 24. Man voor: Nicolaas de Mul uit Wemeldinge, echtgenoot van mevr. de Mul en broer van de burgemeester, 25. Onbekende vrouw, 26. Veldwachter Jacob van Kleunen uit Kruiningen, 27. Onbekende vrouw, 28. Jongen voor: zoon van Nicolaas de Mul uit Wemeldinge Wat de datering van de foto betreft moet dat voor september 1935 zijn omdat M. Kole dan geen wethouder meer is. Men denkt aan Hansweert vanwege de niet herkenbare locatie en de diverse mensen uit die plaats. Wat de (verschillende!) corsages betekenen weet ik niet. Het is goed mogelijk dat de vol tallige gemeenteraad hier aanwezig is. Genoemd zijn ook de raadsleden Job Sinke (Lib.) en C. Minnaar (ARP). Als Mevr. Won- dergem op deze foto staat is het toch goed mogelijk dat haar man hier ook aanwezig was. Mevr. Mooij zou de naam van de huis houdster van de burgemeester geweest kun nen zijn. Deze foto, die afgedrukt is als een prentbrief kaart, is de enige foto die we van B.C. de Mul als burgemeester hebben. Wel heb ik nog een kleine duidelijke foto waarop de bur gemeester als peuter staat met zijn broer en ouders. In het gezin van mijn vader, de moe der een weduwe met drie kinderen in moei lijke omstandigheden, was men er zeer trots op een burgemeester in de familie te hebben. Wat ik over hem hoorde was dat hij na de bevrijding niet meer in functie mocht blijven. Daar wilde ik meer van weten. Zo heb ik ook het een en ander uitgezocht over mijn groot vader die in het Koloniale Leger gediend heeft.' 38

De Spuije | 2007 | | pagina 40