Nieuws vanuit het Museum Erna Beuger, PR en marketing HMDB Op dit moment kunnen we terugkijken op een succesvolle zomer. De recente merklap- penexpositie bleek een schot in de roos. Tij dens de maanden juli en augustus hebben we ongeveer 3000 bezoekers gehad. Een nieuw record. Een opvallend detail was dat de bezoekers uit het hele land kwamen, enkele bezoe kers kwamen zelfs vanuit het buitenland speciaal voor de merklappententoonstel- ling. We hebben in juli twee lezingen en een taxatiemiddag gehad door Joke Visser, merklapdeskundige, hetgeen een groot suc ces is geweest. Daarom wordt overwogen nogmaals zo'n taxatiedag te organiseren. Inmiddels zijn de merklappen weer op het depot, waar ze worden gefotografeerd en weer netjes worden opgeborgen. De merk- lappenexpositie heeft ons doen beseffen dat we in de vaste expositie het vrouwelijke element wat hebben verwaarloosd. Daarom zal er in de expositiezaal 'De Bevelanders' meer aandacht komen voor textiel, mer klappen, handwerkjes e.d., waar de gewone Bevelandse vrouw zich vroeger mee bezig hield. Voor het komende jaar is in de zomer maanden in de Grote of Maria Magdalena- kerk een nieuwe expositie gepland met als onderwerp 'Quilts'. Als u dit leest en u denkt: ik heb nog iets heel bijzonders dat eigenlijk niet in deze tentoonstelling mag ontbreken dan verzoek ik u contact op te nemen met Hans Oomen, zodat bekeken kan worden of uw suggestie misschien meegenomen kan worden in de tentoonstel ling. Contact opnemen kan telefonisch: 0113-228883 of per e-mail: info@hmdb.nl. U weet inmiddels dat 2008 landelijk is uit geroepen tot jaar dat in het teken zal staan van het religieus erfgoed. Achter de scher men wordt inmiddels hard gewerkt aan de voorbereidingen van onze nieuwe wisselex positie 'Hanen en Kruizen, Geloof en Gods huizen'. In deze expositie zal zowel het Katholieke geloof als het Protestantse geloof aandacht krijgen. Het voornaamste thema is mens en geloof en de invloed van het geloof op de mensen op de Bevelanden. Zo is er aandacht voor dopen, trouwen en sterven. Ook aan huidige en verdwenen kerken zal aandacht worden besteed (b.v. de verdwenen kerk van Baarsdorp). De opening van deze expositie zal op 28 maart plaatsvinden, u wordt hier nog nader over ingelicht. Verder is er weer een nieuw seizoen met lezingen begonnen. De lezingen vinden plaats op iedere eerste maandag van de maand. De eerste lezing van dit seizoen 'Kunstkolonies op Walcheren' was weer een groot succes en werd druk bezocht. De reacties hierop waren wederom positief. Ook voor de toekomstige lezingen verwach ten wij veel animo. Op onze website www.hmdb.nl kunt u zien waarop de lezingen betrekking hebben. Heeft u inte resse, meldt u dan op tijd aan! Er kunnen maximaal 50 personen in de schutterszaal van het museum, dus vol is vol. Verder worden er regelmatig extra activi teiten georganiseerd zoals de nostalgische wasdagen in juli en augustus en de muse umnacht in oktober. Informatie over extra activiteiten vindt u op onze website. We zien u dan ook graag weer eens in ons museum tijdens een van bovengenoemde activiteiten. 19

De Spuije | 2007 | | pagina 21