Uitgebeeld verleden van Goes De secretaris van de Vrienden van het Historisch Museum de Bevelanden', Cees van den Bovenkamp uit Waarde, heeft een fotoboek samengesteld onder de titel 'Uit gebeeld verleden van Goes, deel 1'. Dit deed hij in nauwe samenwerking met Hans Lindenbergh uit Goes, die meer dan 30.000 foto's van Zeeland in zijn bezit heeft. Samen hebben de heren nauwlettend erop toegezien dat het niet eerder gepubliceerde gingsleven in Goes, te denken valt o.a. aan buurtvereniging 'Jong Java', sportvereni gingen en de scouting. Ook worden er enkele families uitgelicht in het boek en bevat het boek foto's van diverse klassen van scholen waaronder de examenklassen van het Christelijk Lyceum voor Zeeland met cabaretier Freek de Jonge en met premier Jan Peter Balkenende. foto's betreft. Dit is hun gelukt, op één uit zondering na: de foto van het kampioens elftal van Goes 1, met daarop afgebeeld 'De Zwarte Panter', Frans de Munck. Met toe stemming van de secretaris van de w Goes, mogen ze deze foto óók in dit boek een plaatsje geven. Verder zijn er veel foto's uit de collectie van Hans Lindenbergh in dit boek terug te vin den. Er is o.a. aandacht voor het weeshuis in de Zusterstraat/Singelstraat en voor een van de laatste weeskinderen die in 1940 nog in het weeshuis verbleef, Jo de Glopper. Ver der is er ruim aandacht voor het vereni- Afb. 1. Foto uit het boek. Ook is er aandacht voor het eerste Zeeuwse meisje, dat reclame maakte voor de marga rine, Marianne van der Does uit Goes. Het geheel is keurig verzorgd en een uit gave van Drukkerij van Velzen te Krabben- dijke. Er staan heel veel mensen in afge beeld. In eerdere uitgaven over de stad Goes was er ruimschoots aandacht voor de bekende oude gebouwen, nu is er echter ruimschoots aandacht voor inwoners van toen en voor mensen die met Goes te maken hebben (gehad). Het boek kost 19,95 en is verkrijgbaar bij boekhandel de Ramshoorn in Goes en Van Velzen in Krabbendijke. IMIIJSFABIK ..OE N00BDP00L 6®TU-I« CM*» 22

De Spuije | 2007 | | pagina 24