Boek over de zuidwestelijke delta van Nederland en Vlaanderen Reacties van lezers Recent is de bundel Veen-Vis-Zout gepubli ceerd. In dit boek (136 blz.) zijn onder redactie van Adriaan de Kraker en Guus Borger acht bijdragen verschenen over deze drie thema's. De auteurs hebben zich beperkt tot de zuidwestelijke delta van Nederland en aangrenzend Vlaanderen. Elk zet op zijn of haar beurt de stand van zaken van het huidige onderzoek uiteen en verkent nieuwe paden. Vooral de bijdragen over veen en zout, die als grondstoffen in dit gebied een grote rol hebben gespeeld, zijn van groot belang voor het begrijpen van de economische en landschappelijke ontwikkeling van genoemd kustgebied. De bundel is te bestellen bij het Instituut voor Geo- en Bioarcheologie (Vrije Univer siteit, De Boelelaan 1085, 1081 HV Amsterdam) en kost 35,- inclusief ver zendkosten en exclusief 6% BTW. Nadere informatie tel: 020 5987291 of stuur een email naar geobioarcheologie@falw.vu.nl of kijkt op de site www.falw.vu.nl/igba In Spuije 70 deed Jan de Ruiter bij zijn artikel 'Bevelanders aan de Berezina' een oproep om informatie over Zeeuwse of Bevelandse lotelingen. Van de heer A. de Looff, uit Kapelle, ont vingen wij inmiddels gegevens over de Noord-Bevelandse loteling Pieter van der Maas. Inlichtingen over andere strijders zijn nog steeds welkom. Verder nog een correctie in het artikel 'Nederlands binnenlandse "kolonie" Noord-Beveland', in Spuije 71. Op pagina 26 staat in de tweede kolom dat Jan Willem Vader van 1854-1833 lid was van Provinciale Staten. Dit moet zijn: 1853-1883. 37

De Spuije | 2007 | | pagina 39