K.N.M.I., Buijs Ballot) en in 1923 Geertes- plein 1, een huis uit 1616. Het oude acht- tiende-eeuwse herenhuis werd in 1924 afgebroken en vervangen door de huidige villa, gebouwd in de stijl van de Amster damse school. De voormalige pastorie en Geertesplein 1 werden in dezelfde tijd ver bouwd. Behalve huizen kocht de familie stukken grond aan die bij de, al bestaande, tuin werden gevoegd. Ik vond het een prettig boek om te lezen en te bekijken. Het bevat een schat aan ken nis en staat vol met mooie tekeningen, foto's en kaarten. Na het lezen van het boek besef je hoe complex de ontstaansge schiedenis van vooral de buitenplaats Kloe- tinge is geweest. Mocht U toch meer over de huidige bewo ners willen weten: U kunt in deze Spuije het artikel lezen van Cees de Vries over de heren Jan en Wim Lenshoek. Meer informatie over leven en denken van de ambachtsvrouw vindt U in de PZC van zaterdag 16 juni 2007 in de bijlage 'Spec trum'. In het artikel vertelt ze over haar leven en haar opvattingen o.a. ten aanzien van de huidige maatschappij. Ze noemt zich zelf 'vrij traditioneel met moderne opvattingen'. Ik wil eindigen met een citaat uit het arti kel: 'Denk aan Kloetinge, stond er op een briefje dat zij, kort na het overlijden van haar moeder aantrof in een juwelenkistje. "Mooi hè zegt zij'. Dat ene simpele zinnetje geeft exact aan hoezeer de familie zich aan Kloetinge is gaan hechten. Hugo de Potter Afb. 3. Geertesplein 1, één van de oudste woningen van het dorp. 40

De Spuije | 2007 | | pagina 42