Afb. 3. Installatie van C. Zandee tot burgemeester van Kloetinge in 1922. Aanwezig, zittend van links naar rechts: jhr. J.E. van Lewe van Nijenstein, W. Oosting, W.F.K. Lenshoek, C.G. van Liere, M. Eversdijk, C. Zandee, mevrouw Zandee-Kaboord, Q. Trimpe, J. Straub, P.D. Hoogstraate, M. van der Voort, en J. Meulendijk. Staand van links naar rechts: A. Blok, K.L. Kramer, P. Hollestelle Jz., J. Siervogel, Jac. Almekinders, P. Vermue, J. Sinke, C. van Iwaarden, Dr. K.H. van Wouda, H. van Iwaarden, Zus Zandee, A.C. Zandee, S. in 't Anker-Zandee, J. Swart, J.Q.C. Lenshoek, P. Buijsrogge, D. Sinke, J. van Liere, F. Oele, J. Noteboom, P. Cornelisse, Joz. van Liere, C. Dekker, G. Houtkamer en C. Straub. (Collectie W.F.K. Lenshoek, Kloetinge.) gaan van gasten. Aangezien na het overlij den van Cornelis Petrus niemand van de familie of daarbuiten belangstelling had voor de villa is deze in 1910 afgebroken. Alleen het koetshuis is blijven staan. Cornelis Petrus had ook grote historische belangstelling. Hij hield zich ondermeer bezig met genealogie. Hij had in de loop der tijd een zeer grote bibliotheek aangelegd met veel bijzondere en zelfs unieke boeken, waaronder veel Zeelandica. Helaas is deze bibliotheek niet in de familie gebleven maar bij het overlijden van C.P. verkocht. De boedel moest worden verdeeld onder acht kinderen, drie jongens en vijf meisjes, en vastgesteld moet worden dat de kinde ren niet zoveel interesse hadden in de bibliotheek van vader. De catalogus van de bibliotheek is wel bewaard gebleven'. 6000 kilometer westwaarts was de Ameri kaanse burgeroorlog uitgebroken. Het ging om vrijhandel, centraal gezag en afschaffing van de slavernij. In Frankrijk heerste Napoleon III die in Mexico een katholiek imperium wilde stichten en in

De Spuije | 2007 | | pagina 8