Reacties van lezers De bovenverdieping van het museum her bergt enkele grote kratten, die als 'wonder- kamers' zijn ingericht. Van de verre reizen naar vreemde oorden brachten de schepen vele rariteiten mee, waarvan hier een deel is tentoongesteld. Een duizelingwekkende hoeveelheid aan gebruiksvoorwerpen, schelpen, koraal, stenen, opgezette dieren, potten met preparaten 'op sterk water': kortom, alles wat destijds het verzamelen waard werd geacht. En voor wie wil weten wat hij daar allemaal ziet, is er één lijst met een korte aanduiding in kleine letter tjes.... Het museum heeft een bijzondere collectie die het waard is om gezien te worden. Het gebouw zelf is eveneens bijzonder, maar krijgt veel minder aandacht en dat is eigenlijk jammer. Onze gids bracht de con structie van dit gebouw wel onder de aan dacht. De porseleinkamer had bijvoorbeeld oorspronkelijk de functie van ziekenzaal. Ook dat bewaard gebleven kaarsennisje is apart. En richt u vooral de blik eens omhoog op die mooi beschilderde plafonds en op de fraaie houten spanten boven de zolder. Onze rondleiding eindigde om vier uur op de zolderverdieping. We hebben veel mooie dingen gezien en een interessante middag beleefd in Middelburg, al viel het bezoek aan het Zeeuws Museum eerlijk gezegd toch een beetje tegen. Maar ....wie weet: misschien mogen we als oprechte liefheb bers een volgende keer het depot ook bekij ken? Wij ontvingen twee reacties naar aanlei ding van het artikel van Cees de Vries over de heren Lenshoek. Een van burgemeester S. Kramer van Kapelle en een van de heer A. Beenhakker uit Middelburg. Beide heren wijzen op een fout in het bijschrift van afbeelding 3. Daar staat dat de opsom ming is: staand van links naar rechts. Dat moet zijn: staand van rechts naar links. De heer Kramer schrijft verder dat de afge beelde K.L. Kramer zijn opa is. Toevallig blijkt ook de grootvader van de heer Beenhakker op de foto te staan, dat was Jac. AZZemekinders (en niet Almekin- ders zoals in het bijschrift staat). Andere correcties die we van hem kregen zijn: Dr. K.H. Wouda in plaats van Van Wouda, G. HouZe/eamer in plaats van Houtkamer en K.M. Straub in plaats van C. Straub. Als aanvulling op de bijdrage in de vorige Spuije over het boek 'Uitgebeeld verleden van Goes', samengesteld door C. van den Bovenkamp, laten de Vrienden van het Museum weten dat het boek intussen bij alle Goese boekhandels en het Historisch Museum De Bevelanden verkrijgbaar is. 25

De Spuije | 2008 | | pagina 27