Boekin druk Driewegen: Dorp in de Coudorpsepolder. Geschreven door J. de Ruiter. Uitgegeven in opdracht van het gemeentebe stuur van Borsele door De Koperen Tuin in Goes (2007). ISBN 978-90-76815-21-3 - NUR 521. Te koop in de boekhandel en bij de gemeente Borsele voor 19,50. Volgens burgemeester Gelok is Driewegen 'een rustig dorp waarin het goed toeven is. Een dorp dat nooit zal vervelen, niet voor haar bezoekers en zeker niet voor haar inwoners'. Het dorp Driewegen is ontstaan als gehucht op een splitsing van wegen in de Coudorpsepolder, een nieuwe polder met veel vruchtbare gronden. Vanuit de kerk van Coudorpe werd in Driewegen een kapel gesticht. Op het einde van de zestiende eeuw telde Driewegen samen met het nabij gelegen buurtschap Schoondijcke al meer inwoners dan Coudorpe. Coudorpe verloor steeds meer inwoners en ook zijn kerk en daarmee zijn status als dorp. De overgebleven inwoners werden afhankelijk van de voorzieningen in Drie wegen. Van Coudorpe bleef uiteindelijk niet veel meer over dan een kasteelberg. Dankzij de financiële steun van de ambachtsheer, Cornelis van Watervliet, werd in 1678 begonnen met de bouw van een echte (protestantse) kerk. Het werd een monumentaal gebouw. In 1921 beschreef een kunsthistoricus de kerk als volgt: 'De Ned. Herv. Kerk (1678) is een bakstenen gebouw, bestaande uit een schip, ingebouwden westtoren, monumentale west gevel van bak- en bergsteen. Schip met vier traveeën, doorgetrokken over de breedte van

De Spuije | 2008 | | pagina 40