BEKANNTMACHUNG BEKENDMAKING André Pieter Dieleman WilhelmusNiesthoven Albert de Convenar Iwan de Convenar André Pisreds André Pieter Dieleman Wilhelmus Niesthoven Albert de Convenar Iwan de Convenar André Piereds Kommandant dos Vtiteldlgungsbcrslehti den 9 September 1944. VUssingoa Der hollandische Staaisangehörige 1st vom Standgerlcht zum Tode ver- urteilt worden, well er am 5-9-44 in Nord-Beveland dabei mitgewirkt hat, wie durch bewaffnete Nieder- lander elnzelne deutsche Soldaten entwaffnet undfestgehaltenwurden. Der hoilëndische Staaisangehörige 1st vom Standgerlcht zum Tode veruiieill worden, weil er In der Nacht vom 6./7.9.44 In Middelburg dabei mitgewirkt hat, wie der Poelendaleweg durch Aufhacken und Her- ausnehmen der Pflasterstelne als Autofalle hergerlchtet wurde. Die belgischen Staatsangehörigen sind vom Standgerlcht zum Tode verurieilt worden, well sie in ihrer Wohnung einen englischen Flieger beherbergt haben, aus- serdem dort Munition und Fahnen der Feindstaaten des Deutschen Reiches auf- gefunden wurden. Die Todesurteile sind nach Bestatigung bereits volistreckt. Oberst und Kommandant. De Nederlandsche onderdaan is door het Standgerechtshot ter dood veroordeeld, omdat hij op5 Sep tember ].l. in Noord-Beveland eraan heeft medegewerkt, dat door ge wapende Nederlanders afzonder lijke Duitsche soldaten ontwapend en vastgehouden zijn. De Nederlander is door het Standgerechtshof ter dood ver oordeeld, omdat hij in den nacht van 6 op 7.9.44 in Middelburg heeft medegewerkt om de Poelendaleweg door het opbreken van het plaveisel als autoval In te richten. De Belgische onderdanen zijn door het Standgerechtshof ter dood veroordeeld, daar zij In een woning een Engelsche vliegenier verborgen hadden en bovendien al daar munitie en vlaggen van de aan het Duitsche Rijk vijandelijke staten aangetroffen werden. De vonnissen zijn na bevestiging reeds voltrokken. Oberst und Kommandant. Afb. 4 Aanplakbiljet doodvonnissen, september 1944. (Collectie familiearchief Pierets.) Pierets (drie Belgische gevangenen), Wim Niesthoven en Andries Dieleman op twee meter van elkaar opgesteld op een terrein voor de bunkers van 'Baskensburg'. Tussen elk van hen bevindt zich een Duitse sol daat. Hulstaert wordt als eerste binnengeroepen voor wat hijzelf noemt het standgerecht. Het proces tegen hem wordt afgebroken door tussenkomst van referent Korte op wie Hulstaerts vrouw een beroep heeft gedaan. Op zondag 10 september mag Hulstaert om 20.00 uur naar huis. Van de commandant krijgt hij een bewijsje mee dat hij zich tot 22.00 uur (in spertijd dus) op straat mag bevinden. Na Hulstaert verschijnen de anderen voor het standgerecht. Zij worden allen ter dood veroordeeld, behalve Wim Niesthoven, die om onduidelijke redenen pas op zondagmorgen 10 september deze straf krijgt toebedeeld. 6

De Spuije | 2008 | | pagina 8