Afb. 2. Diverse bijbels uit de collectie van het museum. ten. Hieronder topstukken zoals een rijke lijk bewerkte monstrans en een gouden ciborie. In een andere vitrine is er aandacht voor het protestantse geloof, waarbij de nadruk meer ligt op het "Woord'. Hier zien we diverse bijbels uit onze eigen collectie, psal menboekjes, maar ook het zilveren avond- maalstel van de Waalse kerk die vroeger in het museumgebouw gevestigd was. Verder is er een vitrine met aandacht voor kerkelijke gebouwen. Op alle afdelingen vindt u aanwijzingen omtrent de nieuwe expositie 'De kerk in het midden'. Vanaf 15 september 2008 is er een tentoonstelling van Zeeuwse bijbeltjes. Een lappendeken van Quilts - van 4 juli t/m 23 augustus 2008 Het Historisch Museum De Bevelanden opende op vrijdag 4 juli 2008 de quiltten toonstelling 'Een lappendeken van Quilts' in de Grote- of Maria Magdalenakerk. De openingstijden van het museum en de Grote- of Maria Magdalenakerk zijn van maandag tot en met vrijdagmiddag van 13.00 tot 17.00 uur en op zaterdag van 12.00 tot 16.00 uur. Deze tentoonstelling biedt een overzicht van het werk van Marjolein Peters uit Oosterhout, aangevuld met dertig nooit eerder geëxposeerde quilts voornamelijk van Zeeuwse maaksters. Totaal omvat de tentoonstelling ruim zestig quilts. Marjolein Peters Quilts die geïnspireerd zijn door traditio nele patronen met een eigentijdse vormge ving, het werk van Marjolein Peters is veelzijdig en gevarieerd. Er is gebruik gemaakt van verschillende technieken als applicatie, collage, mola, watercolor, calei doscoop en patchwork. Alle quilts zijn eigen ontwerp waarbij kleur een grote rol speelt, grotendeels met de hand genaaid en altijd met de hand gequilt. Deze manier van werken is arbeidsintensief en stelt hoge eisen aan technische vaardigheden en intensiviteit. Het langdurig en intensief werken met vormgeving, kleur en materi aal maken de quilts evenwichtig en door dacht en is een bewuste keuze van de maakster. De gebruikte materialen zijn overwegend katoenen stoffen, aangevuld met zijde, lurex en tule. 13

De Spuije | 2008 | | pagina 15