Heldenproject Oosterschelderegio Afb. 2. Cees de Vries vertelt op de Klimroos in Krabbendijke. Enkele leden van de Heemkundige Kring De Bevelanden werken als gastdocent mee aan dit door de Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland opgezette project. In de Oosterschelderegio werd in het voor jaar van 2008 de voorstelling 'Wie durft' gespeeld. De voorstelling is gebaseerd op het boek 'Het vlot' van Wim Hofman. De voorstelling werd gespeeld door Theater Kwark. De voorstelling is onder andere geboekt door basisscholen in Driewegen, Goes en Kruiningen. Na deze voorstelling werd er een zoge naamde 'verdiepingsles' aangeboden, waar mee het thema 'Helden' verder werd besproken. Dit gebeurde door de leerkracht zelf en door een gastdocent. Het konden daden van helden zijn die de gastdo cent zelf als 'ooggetuige' had meege maakt, bijvoorbeeld tijdens de Ramp, of tijdens de oorlog. Het konden ook heldendaden zijn, die in de historie van die regio gebeurd waren, maar niet door de gastdocent zelf meege maakt. Twee van onze leden, de heren Piet van der Maas en Cees de Vries, heb ben meegewerkt aan verdiepingslessen op scholen in Driewegen, Goes, Kapelle en Krabbendijke. Er is onder meer verteld over gebeurtenissen in de Tweede Wereld oorlog, de Watersnoodramp en over de strijd om de macht over de Zeeuwse eilan den in de dertiende eeuw. Het is de bedoeling dat het project in het najaar wordt voortgezet. Mocht u meer informatie willen of denkt u zelf een bijdrage te kunnen leveren dan kunt u contact opnemen met de Heemkun dige Kring of met de consulent erfgoededu catie mevr. J.M. Pootjes, telefoon: 0118- 670604, email: jm.pootjes@scez.nl Of kijk op: www.scez.nl of www.hkdebeve- landen.nl Afb. 1. Piet van der Maas vertelt op de Beatrix- school in Goes. (Foto's Heemkundige Kring De Bevelanden.) 14

De Spuije | 2008 | | pagina 16