Activiteitenprogramma 2008 september - november Reacties van lezers Voor wijzigingen en aanvullingen zie: www.hkdebevelanden.nl vrijdag, Lezing met beelden over Ketters - Protest en Gewetensdrang 5 september door Cees de Vries. Ketterij, inquisitie en kettervervolging in de loop der eeuwen van Praag tot Goes. De vervolging van het vrije denken en het verzet tegen de autoritaire staat en kerk. Leden van de Vrienden van het Museum zijn ook welkom. Plaats: Historisch Museum De Bevelanden, Singelstraat 13, Goes. Aanvang: 19.30 uur. zaterdag, Buitenbevelandse reis naar Het Vlaemsche Erfgoed in Groede. 4 oktober Bezoek met gids aan de Lutherse Kerk. Vervolgens rondkijken in oude dorps winkeltjes, werkplaatjes, herberg enz. Plaats: Slijkstraat 12 (Erfgoedwinkel VW), Groede. Aanvang: 14.00 uur. viij dag, Beeldverslag met uitleg over 'Ondergronds komt Zuid-Beveland tot 7 november leven' door Bas Chamuleau. Voor de aanleg van een nieuwe gasleiding is een diepe sleuf gegraven van oost naar west door Zuid-Beveland. Hierbij werden de grondlagen blootge legd. Een dwarsdoorsnede van de ontstaansgeschiedenis over het hele tracé is op foto's vastgelegd. Leden van de Vrienden van het Museum zijn ook wel kom. Plaats: Historisch Museum De Bevelanden, Singelstraat 13, Goes. Aanvang: 19.30 uur. Een extra activiteit zal plaatsvinden in de 'stille' periode december 2008 - maart 2009. Hierover zal later in De Spuije melding worden gemaakt. Aan deze activiteiten zal in de plaatselijke en regionale pers aandacht worden besteed. In het artikel 'De Firma Franken en Van Weel', in Spuije 73, betreurt de heer F.A. Franken het dat de door hem besproken herdenkingstekening, zoals hij het stelt, 'in een donker hoekje' van het Gemeentear chief is geplaatst. Van Frank de Klerk kwam daarop namens het Gemeentearchief deze reactie: De tekening van Johan Melse bevindt zich op dit moment in een werkver trek van een van de archiefmedewerkers. Een 'ere-galerij' van personen of afbeeldin gen zou fraai zijn, maar is in de huidige huisvesting niet mogelijk. In de toekomst zou wellicht een tentoonstelling in de hal van het gemeentehuis over de geschiedenis van het Goese/Bevelandse bedrijfsleven te organiseren zijn. Dan zou de tekening een belangrijke plaats kunnen innemen. Tot zolang wordt hij keurig bewaard in de archiefcollectie. 34

De Spuije | 2008 | | pagina 36