Inhoud Woord vooraf LK^bew. Woord vooraf: website en nieuw emailadres 1 Leerlingverpleegster, anno 1910 Johan de Dreu 2 Militair in 1785 en 1786 W.P. den Toom10 Nieuws uit het museum Erna Beuger12 Heldenproject Oosterschelderegio14 De Oude Kraaijertpolder Jan de Ruiter 15 Zeeuwse ambachtsheren en hun'vrienden'Piet Leupen21 Bij een boom Frans M. Franken30 Activiteiten 2008 34 Reacties van lezers34 Boekindruk: Van Krabbendijke naar Fak Fak G.J. Lepoeter 35 Boekindruk: Adri Karman - Noord-Beveland, groene oase in de Zeeuwse Delta O.W. Hoogerhuis 37 Boekindruk: Familiezilver Hugo de Potter38 Het heeft een tijdje geduurd, maar nu is hij er dan toch: onze website. Op het adres www.hkdebevelanden.nl kunt u vanaf nu alle informatie over de Heemkundige Kring De Bevelanden vinden. Al op de jaarvergadering in april kon onze voorzitter, de heer P. Favier, de homepage laten zien. Inmiddels hebben onder andere de activiteiten, de werkgroepen en de Spuije er een plekje gekregen. U vindt er ook een overzicht van al onze publicaties, verslagen van excursies, informatie over het lidmaatschap en het is mogelijk via de website cadeaubonnen te bestel len. Met de komst van de website heeft de Heemkundige Kring een nieuw emailadres gekregen. Alle mail, ook voor de redactie, stuurt u vanaf nu naar: info@hkdebevelanden.nl We zullen de website ook gebruiken om aanvullingen en wijzigingen in het activiteitenpro gramma door te geven. Aangezien de Spuije maar drie keer per jaar verschijnt, is dat de snelste manier om een groot aantal leden te bereiken. Al zijn we ons er van bewust dat niet al onze leden gebruik maken van het Internet. Wat de activiteiten betreft is het jaar goed begonnen. Op een druk bezochte jaarvergadering vertelde dr. Hans Krabbendam op boeiende wijze over de emigratie vanuit Zeeland naar Amerika. In de loop van volgend jaar publiceren we een door hem geschreven artikel in de Spuije. Ook de dorpswandeling in Waarde, met uitleg door de heer J.J. Goud, trok met onge veer tachtig deelnemers veel belangstelling. Hetzelfde gold voor het bezoek aan het Hof Van der Meulen, met Chiel Jacobusse. Bij alle nieuwe elektronische mogelijkheden willen we het 'oude' papier zeker niet vergeten. Zoals gebruikelijk vindt u in deze Spuije weer een groot aantal artikelen over zeer uiteenlo pende onderwerpen en plaatsen. Van dertiende-eeuwse ambachtsheren tot twintigste- eeuwse wijkverpleegsters. En van de Oude Kraaijert tot Nieuw-Guinea. Tot slot nog een vooruitblik naar de volgende Spuije. Voor u ligt nummer 74, dat wil zeggen dat we dit najaar met nummer 75 weer een jubileum kunnen vieren. Dat willen we doen met een dubbeldik nummer dat in boekvorm zal worden uitgegeven. Wij wensen u alvast veel plezier met deze Spuije. - üi 077 i *i.' -r Bestuur en redactie

De Spuije | 2008 | | pagina 3