één voor één te voorschijn: Hans, ongeveer mijn leeftijd, Marieke, een knappe blonde jongedame, Edmond die nog heel jong was en Else, een knap jong meisje. Ze keken me allemaal aan alsof ik van Mars kwam. Davis, mijn oppasser, was er ook bij. De hele familie sprak Engels, wat erg bemoe digend was.But you all speak English' zei ik. 'Of course'antwoordden ze. Toen dacht ikhier wil ik mijn kwartier maken' en ik vroeg wie ik moest hebben om te vragen om hier te mogen verblijven. Hans antwoordde dat ik met zijn moeder moest spreken. Op dat moment kwam de vrouw des huizes zelf te voorschijn en moesten we allemaal hard lachen omdat iedereen in de hall perfect Engels stond te praten. Vanaf het eerste moment dat ik haar zag klikte het tussen ons. Ze was als een soort moeder en zorgde geweldig voor me. Daarna ging ik weer terug naar Brugge om te melden dat het voor elkaar was. Vervolgens ging ik met duizend commando's terug en werden we zonder veel problemen gelegerd. Ik kan me zelfs herinneren dat ik een compliment kreeg voor het voorspoedige verloop van de operatie. Daarna belandden we in gewone routi nezaken. Het hoofdkwartier van de Ver bindingsdienst betrok een gebouw schuin tegenover de kerk 41 en als ik niet aan het werk was dan was ik in het huis van de familie. Ze waren beide dokter en zeer aar- Afb. 5. Goes: Noordwestzijde van de Grote Markt, tijdens de bevrijdingsfeesten - eind oktober 1944. Foto: Huybregtse te Goes. (Collectie Gemeentearchief Goes.) 17

De Spuije | 2009 | | pagina 19