naam boekje om te lezen, met name voor de in drachten geïnteresseerde lezer zonder dat deze op zoek wil gaan naar algehele volledigheid. Gezien vanuit het oogpunt van het Historisch Museum De Bevelanden is het een leuke uitgave, omdat het boekje niet alleen de interesse zal wekken van de inwoners van de eilanden, maar ook van toevallige passanten, die wel iets meer willen weten over de Zeeuwse drachten en hiervoor geen groot naslagwerk willen aan schaffen. Degenen die helemaal thuis zijn in de drachten vinden het boekje wellicht te mager van opzet. Toch kunnen ook zij glimlachend de beschreven herinneringen lezen en de in schemavorm opgenomen lokale verschillen vergelijken met hun eigen bevindingen. Let er wel op dat bij de eerste druk de foto-onderschriften van de pagina's 4 en 6 verwisseld zijn. Met eer gedragen, manuscriptPeter Fraanje; tekeningen Susan Bakx-Plasmans; tekst en vormgeving: Ans Spee, tekst cul tuur, Rozenburg;productie: Uitgeverij Ebu- ron B.V., Delft; uitgave:Historisch Museum De Bevelanden. ISBN 978-90-70417-03-1, 54 pagina's, geïllustreerd, prijs 6,95. Activiteitenprogramma 2009 september - december 2009 zaterdag Buitenbevelandse reis naar Lillo. Wandeling naar het Fort en bezoek aan 5 september het Poldermuseum. We bezoeken eveneens de Kerk en de Molen onder leiding van gids Werner Bril. (Excursie duurt tot ongeveer 17.00 uur.) Plaats: Molen, Scheldelaan te Lillo. (500 m van het Fort). Aanvang: 13.30 vrijdag, 16 oktober vrijdag, 13 november donderdag 10 december Lezing met beelden over Kapelle en Biezelinge - vroeger en nu door Trij- nie Lepoeter-Boes. Plaats: De Vroone, C.D. Vereekestraat 74, Kapelle. Aanvang: 19.30 uur. Lezing over 'Moord en doodslag' in de middeleeuwen op de Bevelanden door mevrouw dr. C. Glaudemans, senior medewerker Haags gemeente archief. Een waar verhaal over veten en verzoening uit haar dissertatie 'Om die wrake wille' (2005). Plaats: Historisch Museum De Bevelanden, Singelstraat 13, Goes. Aan vang: 19.30 uur. Lezing over De Proefkolonie; vlijt, vaderlijke tucht en het weldadig karakter onzer Natie door Will Schackmann. Zie voor een interview met hem elders in dit nummer. Plaats: Bibliotheek Goes, Oostwal 34. Aanvang: 19.30 uur. Deze activiteit wordt mede mogelijk gemaakt door de Bibliotheek van Goes en Boekhandel/uitgeverij Het Paard van Troje, Goes. 20

De Spuije | 2009 | | pagina 22