Donald's tape Donald John Geeves Donald John Geeves (1923-2002) was Eer ste Luitenant bij de Royal Marines Com mando's en nam als verbindingsofficier deel aan de landing in Westkapelle op 1 novem ber 1944. Eerder landde hij bij Salerno en in Normandiè, maar Westkapelle heeft hij als zijn zwaarste operatie ervaren. Hier sneuvelden ook voor zijn ogen een paar kameraden waarmee hij de eerdere landin gen had volbracht. Enkele maanden voor zijn dood legde hij zijn herinneringen op de band vast. Een onderkoeld verhaal achteraf uit het Engels vertaald). Eind oktober 1944 waren we nog steeds in Brugge; de officiersmess was in het 'Grand Hotel' en we hadden een grote Duitse kazerne aan het eind van de straat tot onze beschikking voor de manschappen. Ik had nog steeds veel contact met Kolonel Roo sebroek en zijn familie die me als een gast verwelkomden en mij me thuis lieten voe len in hun midden. 's Middags op de voorlaatste zondag in oktober verveelden we ons dusdanig dat we een rondje gingen rijden. In de jeep zaten mijn chauffeur, mijn vriend Danny Green en ik. We reden langs de kust en het Com mando hoofdkwartier. Onderweg haalde Danny een pakketje te voorschijn dat hij net uit Zuid Afrika had ontvangen. Er zat 'biltong' in, gedroogd vlees. Het was de eer ste keer dat ik het proefde en ik moet zeg gen dat het heerlijk smaakte. De volgende dag werkten we aan de logis tiek van de volgende operatie. Geen gemak kelijk karwei. De commando's en het hoofd kwartier zouden inschepen in Oostende. De commando's hadden hun eigen insche- Afb. 1. Litho van de landing bij Westkapelle. (Collectie Polderhuis, Westkapelle.) 11

De Spuije | 2009 | | pagina 13