Achterhoedegevechten Dit natrappen vroeg om een reactie. Een week later schreef'een ingezetene van Kat- tendijke' in de Goessche Courant dat Velt- man een opportunist was. 'Onze Burgemees ter', zo schreef hij, 'heeft in den laatsten tijd een reuzenzwaai gemaakt! Nog niet zoo heel lang geleden toch erkende ZEdelachtb. aan diverse personen te Kattendijke het goed recht, dat Wijk A heeft op den zetel van het gemeentebestuur; nu is hij geheel van het tegengestelde overtuigd. Ra, ra, hoe komt dat? Zou de uitslag van de jongste verkiezing van een lid voor onzen gemeen teraad hieraan schuld hebben?' Gelukkig, zo merkte de schrijver spottend op, zou het nieuw te bouwen raadhuis van een arres tantenlokaal worden voorzien, want 'zoo'n lokaal is misschien geen overtollige weelde, nu de burgemeester zelfs een der wethou ders heeft aangeklaagd.' Volgens de schrij ver van het ingezonden stuk had het optre den van de burgemeester 'de bestaande spanning tusschen de wijken A en B eerder vermeerderd dan verminderd.'12' Voor De Wilde was deze steun in de rug een schrale troost. Twee dagen nadat zijn vriend en medestrijder Van Damme de gemeenteraad teleurgesteld de rug had toegekeerd, schreef de wethouder zijn afscheidsbrief, waarin hij niet alleen bedankte voor het raadslidmaatschap maar ook voor zijn functie als armbestuurder. Als het aan De Wilde had gelegen was hij nog enige jaren langer gebleven om zich voor de gemeente en het armbestuur in te zet ten, zoals hij dat al meer dan twintig jaar had gedaan. 'De laatste gebeurtenissen', zo schreef hij,'hebben mij echter te meest ontgoocheld, en mij het langer verblijven onmogelijk gemaakt, de groote mate van wantrouwen tegen mijn persoon door den Heer Burgemeester uitgesproken, een wantrouwen dat blijkbaar ook gedeeld werd door mijn collega den Wethouder den Heer van Daalen, benevens door de overige raadsleden daar alle het stilzwijgen hebben bewaard dat maakte mijn ontslag aanvrage onvermijdelijk.' In de slotzin maakte De Wilde in bedekte termen duidelijk dat hij Afb. 2. Het voormalige gemeentehuis van Wilhelminadorp, 1955. (Collectie Gemeentearchief Goes.) 10

De Spuije | 2009 | | pagina 12