Toen Adriana Maria Antonia zeven jaar oud was borduurde zij een letterlapje met opschrift: A. M. A. van Doorn 1868. Dit lapje kwam onlangs in het bezit van het museum, samen met twee andere letterlap- jes die niet zijn gedateerd. Op 3 februari 1888 overleed Adriana, die in haar familie 'tante Mies' wordt genoemd, om drie uur 's middags te Koudekerke in de leeftijd van 26 jaar. Zij was op de vijver van Huize Der Boede door het ijs gezakt en verdronken. Zij is bijgezet in de grafkelder op de buitenplaats Moesbosch. Deze buitenplaats werd in 1872 gebouwd door haar vader, jonkheer J.A.H.C. van Doorn. Nu, in 2009, is deze nog steeds bewoond door een nakomeling van deze familie, jhr. mr. H.R. van Doorn. Van voorouders van Adriana is ook een merklap bekend. In het boekje van Eef de Jonge 'Door mij gedaen', staat op bladzijde 44 een afbeelding van een bijzondere merk lap gemaakt in 1730 door Anna Marga- retha Velters. Haar ouders waren Marcelis Leonardus Velters en Margartha Schorer. Afb. 3. Merklap gemaakt door Erkenraad Anna Snouck Hurgronje. (Collectie familie Van Doorn.) Anna huwde met kolonel Stephen Elias op 24 februari 1743 en hun dochter Anna Catharina werd op 4 juli 1746 geboren. Kort na de geboorte van haar dochter stierf Anna Margaretha op 31-jarige leeftijd. Anna Catharina Elias huwde met Ste ven Matthijs Snouck Hurgronje. Hun zoon Adriaan Isaac Snouck Hurgronje, predikant, weduwnaar van Anna Helena Gerardina van Citters, huwde, op 41-jarige leeftijd, te Middelburg met Johanna Adri ana Maria Lambrechtsen, 28 jaar, dochter van Nicolaas Cornelis Lambrechtsen van Ritthem. Hij was Ridder in de orde van de Neder landse Leeuw en president van het Zeeuws Genootschap der Wetenschappen. Haar moeder was Maria Petronella Schorer. Maria Petronella Schorer maakte een stop lap met de volgende tekst: oud 12 jaren Door mij ge daen Maria Petronella Schorer door onderwijs van Anno 1772 Maria Franse Maria overleed op 6 januari 1803 te Mid delburg. Zij woonde op de Rouaansekaai. De dochter van dit echtpaar, Digna Hen rietta (de moeder van Adriana Maria Antonia, 15 maart 1861 - 3 februari 1888), huwde op 16 september 1853 met Johan Adriaan Hendrik Cornelis van Doorn, zoon van Anthonij Pieter van Doorn, president bij het Provinciaal Gerechtshof in Zeeland, en Anna Elisabeth Becius. Zij was de doch ter van Johan Assuerus du Buisson Becius en Erkenraad Anna Snouck Hurgronje. Van Erkenraad Anna Snouck Hurgronje bezit de familie een merklap met de initialen in nestelgaatjes geborduurd: E A S H 1780. Bronnen: Zeeuws Archief, website Zeeuwen gezocht. Geboorte- en overlijdensakte. Gegevens van jhr. mr. H.R. van Doorn. 24

De Spuije | 2009 | | pagina 26