(4w jijt 6 Over merklappen: Van Kattendijke naar Koudekerke Nel van Leijen, conservator merklappen HMDB Afb. 1. Adriana Maria Antonia van Doom. (Collectie familie Van Doorn; foto's: N. van Leijen.) Afb. 2. Letterlapje gemaakt door A.M.A. van Doorn op zevenjarige leeftijd. (Collectie HMDB.) Bij merklappen horen 'merk'waardige verhalen. Door een eenvoudig schoollapje kwam ik in contact met jhr. mr. H.R. van Doorn (geb. Kattendijke 1942) en zoon van jhr. mr. Dirk van Doorn, de toenmalige bur gemeester van Kattendijke. De heer Van Doorn nodigde mij uit om op Moesbosch, de buitenplaats van de familie in Koude kerke, te komen kijken naar de merklap pen in familiebezit. Hij liet mij een foto van de maakster, Adriana Maria Antonia van Doorn, van het schoollapje zien. Een nader onderzoek gaf mij voldoende stof om verder op voort te borduren. Het is de bedoeling om in het voorjaar van 2010 een kleine tentoonstelling in te rich ten van deze handwerken, aangevuld met gegevens over en foto's van de familie. Hieronder enige gegevens die mijn onder zoek opleverde: Adriana Maria Antonia van Doorn, werd op 15 maart 1861 om zeven uur 's morgens geboren in wijk N nummer 181 te Middel burg. Haar ouders waren: Johan Adriaan Hendrik Cornelis van Doorn, oud 38 jaar en van beroep rijksontvanger, en Digna Henriette Snouck Hurgronje. De getuigen waren: meester Nicolaas Johan Cornelis Snouck Hurgronje, oud 38 jaar, van beroep wethouder, wonende te Middelburg en meester Gehardus Nicolaas de Stoppelaar, oud 36 jaar, van beroep gemeentesecretaris wonende te Middelburg. Zij werd geboren als derde kind; haar oud ste broer Anthonie Adriaan werd geboren op 19 juni 1854 te Nieuw- en Sint Joosland en haar zuster Sophia Henrietta eveneens te Nieuw- en Sint Joosland op 12 augustus 1856. i 23

De Spuije | 2009 | | pagina 25