Jobje op de Kaloot De Hubelamswegeling Jenny Blankenburgh Mijn moeder, geboren in 1902, vertelde vroeger een verhaal over een schaapherder, Jobje. Jobje woonde in het plaatsje Nieuwdorp en ging regelmatig met zijn schapen naar de schorren aan de Kaloot. Op een dag was Jobje weer met zijn schapen op de schor ren, maar helaas viel hij in slaap in het 'kotje' dat aan de Kaloot stond. De schorren liepen onder water en de schapen verdron ken. Mijn moeder had er een liedje over geleerd op de wijze van het Wilhelmus. Het luidt als volgt: Oorlof mijn arme schapen die zijn in grote nood. En Jobje lag te slapen in 't kotje bij de Kaloot O Job, wil niet begeven Be schorren staan nog groen De schapen zijn verdronken daar is niets meer aan te doen. Hoe een vergeten weggetje een officiële wegeling werd Johan Boogaard In het zomernummer van 2001 van het blad 'de Spuije' maakte ik melding van een vergeten weggetje. Het weggetje is een restant van een dood lopende poelweg in Goes-Zuid, die vanaf de voormalige Poelweg IV het land inloopt tot net over de grote Watergang, via een brug getje dat inmiddels is afgebroken (zie het artikel in 'de Spuije', aflevering 53). Door de aanleg van de wijken Goes-Zuid en Overzuid is er van de oude poelwegen vrijwel niets overgebleven. Omdat het een 200 jaar oud weggetje was, leek het mij de moeite waard het aan de vergetelheid te ontrukken. Bij het ingenieursbureau van de gemeente Goes werd destijds, naar aanleiding van dat artikel, de aandacht gevestigd op het bestaande weggetje. Te meer ook omdat de wijkvereniging van Goes-Zuid er voor pleitte het weggetje te behouden als wan delroute richting Overzuid. Men vond het paadje tussen de ijsbaan en het herten kamp zeer waardevol. Uit een memo van het ingenieursbureau aan B W blijkt dat het paadje in beeld is gekomen: 'Gelet op de wensen van de bewo ners en de historie van het weggetje en de brug zal men de mogelijkheid onderzoeken om het huidige paadje te handhaven en een nieuwe brug te maken in de vorm in de vorm zoals deze bestaan heeft, dus gemet seld met twee bogen', aldus het memo. We schrijven dan 2001. Inmiddels zijn er 32

De Spuije | 2010 | | pagina 34