Afb. 1 en 2. De Hubelamswegeling. (Foto's J. Boogaard.) gebied ten zuiden van de stad Goes) was verdeeld. Er waren in het Goes-Ambacht acht hoeken, waarvan de Hubelamshoek één van de grootste was (zie hiervoor: 'de Spuije', aflevering 56). De naam is waarschijnlijk een verbastering van Hubrecht Lamse's hoek. Het resultaat. Nu, juli 2009, ligt de Hubelamswegeling er keurig bij tussen de ijsbaan en het herten kamp. De wandelaars kunnen ongestoord wandelen en de fietsers hebben hun fiets pad. Bovendien prijken aan het begin en het eind keurige straatnaambordjes. De naam Hubelamswegeling is voor het nage slacht bewaard. acht jaar verstreken. Maar er is wel het één en ander gebeurd. De ijsbaan is gere noveerd en in dat plan is het weggetje mee genomen. De brug is herbouwd, weliswaar niet met gemetselde bogen, maar het is wel een robuuste fietsbrug. Het paadje zou onderdeel gaan uitmaken van de fietsroute van Goes-Zuid naar Over- zuid. Omdat het weggetje maar één meter breed was en wandelaars en fietsers elkaar in beide richtingen moesten passeren, leverde dat problemen op. Want men wilde het paadje in zijn oorspronkelijke staat houden. De oplossing lag dichtbij. Door de renovatie van de ijsbaan was er een breed talud ont staan net naast het weggetje. Daarop werd een ruim fietspad aangelegd. jHet paadje bleef beschikbaar voor de wandelaars. En nu de naam nog! In het eerder genoemde artikel in 'de Spuije' wordt al vermeld dat het weggetje in de volks mond Hubelamswegeling werd genoemd. Het ligt namelijk in de voormalige Hubelamshoek. Dat is één van de hoeken waarin het Goes-Ambacht (d.i. het grond- 33

De Spuije | 2010 | | pagina 35