Zoekplaatje Een goede gelegenheid om de steun en goedkeuring van de koning hiervoor te krij gen, scheen zich te zullen voordoen toen in juni 1823 koning Willem I een bezoek aan de Wilhelminapolder zou brengen. Een fraai rekest ('Adres aan Zijne Majes teit' staat er boven) over de stichting van een school werd opgesteld en door de 25 voornaamste belanghebbenden onderte kend. De eerste ondertekenaar is Jacob Koert, Gezworene van de Wilhelminapolder. Het geheel verloopt echter niet naar wens. De koning is verlaat en ziet van zijn bezoek aan de Polder af, om rechtstreeks naar Goes door te varen. De schoolkinderen die waren opgesteld worden ijlings naar de sluis gedirigeerd. Daar krijgt het 7-jarig dochtertje van de overopziener, Jannetje Koert, nog juist even de gelegenheid om de koning het rekest te overhandigen. Terwijl het koninklijk jacht al weer de sluis uitvoer, zongen de school kinderen de ingestudeerde liederen. Heeft deze gebeurtenis nog meegeholpen om Gedeputeerde Staten tot het positieve besluit van 1 september 1823 te brengen? Het grote huis, midden op de foto, staat er nog. Het heet 'De Bongerd'. Aan de rech terzijde van de straat verrezen later de bedrijfsgebouwen van Rijwielhandel De Regt en Technische Handelsonderneming A.C. van der Peyl. De zaak van Van der Peyl is nu van Rijwielhandel Jeremiasse. De Heer Stevense ontvangt als dank Spuije 79. Op onze website plaatsen we regelmatig foto's van onbekende personen of plaatsen. We vragen u daarbij om ons aan informatie te helpen. De laatste zoekfoto, zie hieronder, werd door de heer Kees Stevense uit Middelburg van het volgende commentaar voorzien: U heeft weer een mooie foto uitgezocht. Opnieuw een feestelijke gebeurtenis in Goes? Gezien de mooie erepoort is dat zeker het geval. De erepoort staat volgens mij opgesteld op de kruising/splitsing Wil- helminastraat - Terwelstraat te Goes. De in 1921 aangelegde Wilhelminastraat, als onderdeel van het zogenoemde, Bouw plan 1, kreeg in 1969 de naam L.P. van de Spiegelstraat. De Terwelstraat werd later Wulfaertstraat genoemd. Dit gebied stond ook bekend als 'Nieuw Goes'. Als de foto is gemaakt in de jaren dertig van de vorige eeuw, kan dit feest betrekking hebben op de verloving c.q. huwelijk van Prinses Juliana of de geboorte van één van de prinsesjes. Ook kan dit betrekking heb ben op een 'gewone' Koninginnedag. Wat is dat trouwens voor vreemde vlag (rechts) op de telegraafpaal? Welke wapenborden zijn aangebracht op de poort? Misschien Goes en Zeeland 35

De Spuije | 2010 | | pagina 37