met Anna Johanna Kaan. Ook de penning van de ambtsketen van de burgemeester van Kattendijke is er aanwezig. Verder het lapje van jkvr. Mies van Doorn en nog drie bijzondere merklappen van haar voorou ders, haar grootmoeder Maria Petronella Schorer en haar voorouders zowel van vaders als moeders zijde, Anna Marga- retha Velters en Erkenraad Anna Snouck Hurgronje. Van een van de voorouders is er een schilderij in bruikleen van het Zeeuws Museum en een afbeelding van een schilde rij, voorstellende Maria Petronella Schorer. Zo combineer je een stukje geschiedenis met de merklappen. Op de eerste verdie ping van het museum in het gangpad komt dit straks voor het dagtmuseum Jlicht. Een aantal unieke, antieke merklappen met een stukje familiegeschiedenis.' Het zijn weer lappen, merklappen uit Kontich (België) Op 7 juli komt er nog een merklappenten- toonstelling bij in Goes. In de Grote kerk wordt de totale verzameling merklappen afkomstig uit het Vlaamse Kontich ten toongesteld. Deze verzameling is nog nooit in Nederland gepresenteerd! Dus komt dat zien te zijner tijd! Nel vertelt ook over die tentoonstelling al iets vooraf: 'De tentoonstellingen van merklappen in de Grote kerk lopen goed. De eerste keer kwa men er rond de drieduizend bezoekers. De tentoonstelling zal worden geopend door de wethouder van Kontich van culturele zaken en het is de bedoeling om ook onze nieuwe wethouder van cultuur, de heer De Pooter bij de opening te betrekken. Het betreft een collectie van 120 merklap pen, bijeengebracht door een pastoor uit Kontich. Afkomstig uit een familie van antiquairs heeft hij te samen met zijn twee ongetrouwde zussen een bijzondere col lectie opgebouwd. Na zijn overlijden liet hij deze na aan de gemeenschap van Kontich. In die collectie zitten een aantal bijzondere Zeeuwse merklappen. Er zit ook een lap bij die door een man geborduurd is. Al met al is het een fraaie collectie.' Te zien t/m 14 augustus. 21

De Spuije | 2010 | | pagina 27