Ipening van de Napoleonroute in 's-Heer Hendriks kinderen Heijlick Hubrecht en Lenaert 3 nov., Hubertus. Hebdij niet Martijns wijn gespaert 6 nov., Leonardus. Soo heeft vrou Lijsbeth Precijs verlies 11 nov., Martinus episcop. Katrijn drinct mee en Dries 19 nov., Elizabeth. 25 nov., Catharina. 30 nov., Andreas appost. oijken en Barbel, Claes en Marie 1 dec., AEligius. Daer es Lucie, Sijt alle blije 4 dec., Barbara virginis. Maes sprack ic sal 6 dec., Nicolaus episcop. Kerst, Steent Jans kindt, daer est al. 8 dec., Mariae conceptio. 13 dec., Lucia virginis sijracu. 21 dec., Thomas apost. 27 dec., Johannes evangelista. Aan de kwaliteit van Levendale's notarisschap valt niet te tornen. Over zijn dichterschap illen we maar zwijgen. p zaterdag 27 april 2010 werd door de oenmalige wethouder van Goes, Joost ririaanse, een wandelroute officieel geopend. De Vereniging Dorpsbelangen heeft zich sterk gemaakt om de Oude rijksweg, die een flinke opknapbeurt zou rijgen, zoveel mogelijk in de oorspronke- ijke opzet te herstellen. Deze weg was een deel van de oude Postweg, die door Zuid- develand liep. Volgens de overlevering zou 'apoleon opdracht hebben gegeven om it deel te bestraten. (Oudere schriftelijke jronnen geven echter aan dat dit al eerder as gebeurd.) In diezelfde tijd was de vereniging ook bezig om een wandelroute aan de zuidkant an 's-Heer Hendrikskinderen te reali seren. Beide plannen zijn als het ware in elkaar geschoven en zo ontstond een aan eengesloten wandelroute. De wethouder werd vanaf Wissekerke per koets opgehaald bij het stadskantoor in Goes en zo kon hij de openingshandeling verrichten op de hoek van de Oude Rijksweg en de Jacoba van Beierenstraat. Daar staat het eerste informatiepaneel waar in het kort het ont staan en de geschiedenis van dit pad wordt beschreven. Een aantal dorpsgenoten en een aantal medewerkers van het gemeen tearchief in Goes waren daarbij aanwezig. Daarna werd per koets naar het eindpunt van de Oude Rijksweg gereden in Wisse kerke, waar zo'n zelfde bord is neergezet. Na afloop was er gelegenheid elkaar te ontmoeten en te spreken over allerlei zaken die 's-Heer Hendrikskinderen en Wisse kerke betreffen en betroffen, met vooral de oudere bewoners van ons dorp. Een goed initiatief en een goede ontmoeting. 39

De Spuije | 2010 | | pagina 45