Activiteitenprogramma september 2011 - februari 2012 zaterdag, Bezoek met rondleiding, Karrenmuseum Essen, België. 10 september Het museum beheert één van de grootste verzamelingen karren, wagens en koetsen van Vlaanderen. Er wordt ook aandacht besteed aan productie en gebruik van deze voertuigen. In de gerestaureerde Abdijhoeve van 1767 'De Kiekenhoeve' is het gezellig napraten. Zie ook www.karrenmuseum.be en/of onze website. Plaats: Karrenmuseum, Moerkantsebaan 48, Essen, België. Aanvang: 14.00 uur. vrijdag, Lezing over de Crash van een Amerikaanse B-24 bommenwerper op 21 oktober 18 september 1944 in Heinkenszand, door Mark van den Dries. Een onderzoek met vele puzzelstukjes vormt nu een compleet en boeiend verhaal. Plaats: Bevrijdingsmuseum Zeeland, Coudorp 41, Nieuwdorp. Aanvang 20.00 uur. vrijdag, 'De Sailing Letters, een schat van nooit aangekomen brieven'. 18 november In The National Archives in Londen bevinden zich tienduizenden Nederlandse brieven en andere documenten uit de zeventiende en achttiende eeuw. Ze zijn afkomstig van tijdens de zeeoorlogen met Engeland gekaapte schepen en zijn nooit op hun bestemming aangekomen. Pas recent werden ze ontdekt en op dit moment wordt een deel daarvan geconserveerd. Erik van der Doe is als archivaris van het Nationaal Archief verbonden aan het Nationaal Conserveringsprogramma Metamorfoze op de Koninklijke Bibliotheek in Den Haag. Hij zal aan de hand van foto's en voorbeelden vertellen over deze onvermoede, grote schat aan archiefmateriaal, hoe dit in Engeland is terechtgekomen, wat er allemaal in te vinden is en hoeveel Zeeuws materiaal er in zit. Plaats: Historisch Museum De Bevelanden, Singelstraat 13, Goes. Aanvang 19.30 uur. donderdag, Lezing over Oost-Zuid-Beveland. Trijnie Lepoeter-Boes 16 febr. 2012 vertelt het verhaal over een interessant stuk Zuid-Beveland, dat ligt tussen het water aan de Ooster- en de Westerschelde, het Kanaal door Zuid- Beveland en het Schelde-Rijn kanaal. Speciale aandacht wordt geschonken aan het dorp Kruiningen. Plaats: Ons Dorpshuis, Berghoekstraat 3, Kruiningen. Aanvang: 19.30 uur. 40

De Spuije | 2011 | | pagina 44