Vraaggesprek met Piet Buitendijk Cees van den Bovenkamp Wie is Piet Buitendijk? Ik ben geboren in Kloetinge en heb de LTS gedaan. Na een aantal korte betrekkingen (in die periode was er weinig werkaanbod) ben ik terechtgekomen bij een chemisch bedrijf in Vlissingen-Oost, waar ik al 27 jaar werkzaam ben in het onderhoud. Ben zeer geïnteresseerd in kunst, architectuur en cultuur, vooral van Zeeland. Betrokken, innemend en altijd bezig. Wat is de aanleiding tot het komen met deze expositie? Het HMDB heeft mij een gunst verleend. Daarop heb ik toen gezegd: 'als ik eens iets kan betekenen voor het museum, laat het mij dan weten'. Een paar maanden later kwam het verzoek om mannen-dingen te exposeren in het HMDB. Waarom niet? Hoe komt u aan de titel: Bevelandse boeren bling-bling? Dat is een leuke benaming voor de expositie, maar ere wie ere toekomt. Het is Afb. 1. Paerdemes gesneden door F. Dingemanse. (Foto's P. Buitendijk.) Afb. 2. Horloge, Raap of Knol. In het centrum van het horlogeglas is een plat vlak. Wanneer men het horloge uit de zak haalde moest men het op het platte vlak leggen. Dit had als bedoeling dat het uurwerk dan gelijkmatig afkoelde. In de periode 1770-1860 zijn deze horloges geproduceerd. Het is een dik uurwerk. afkomstig vanuit HMDB. Het klinkt goed en wekt de nieuwsgierigheid op Kunt u inhoudelijk iets meer vertellen over de tentoonstelling in het HMDB? De expositie is zeer breed. Het laat zien wat men gedragen heeft en wat de rijken bezaten aan bling-bling. Het betreft de periode 1780-1930. Van een zilveren tabaksdoos tot lederen etuis met zilverbeslag, tondeldoos, diverse messen zowel met houten- als met zilveren heften. Broekstukken en keelknopen uit verschillende periodes. Te veel om op te noemen, maar de moeite waard om het te bekijken. 26

De Spuije | 2012 | | pagina 28