Imm MUSEUM eindelijk de Engelse linies te bereiken. Ook de andere bemanningsleden van de Feat hered Injun werden uiteindelijk bevrijd, de officieren door de Russen, de onderofficie ren door de Britten. In 1946 werden de lichamen van Ed en Gene herbegraven. Het lichaam van Ed rust op de Luxembourg American Cemetery bij Hamm, in Luxemburg. Het lichaam van Gene rust op de Ardennes Militairy Ceme tery in Neupre, België. Terwijl ik dit schrijf, 67 jaar na de crash, is er nog maar één bemanningslid van de crew in leven: piloot Jim Gerow, die met zijn vrouw in Florida woont. Ook alle helpers van Joe en Loyce zijn inmiddels overleden. Het hier vertelde verhaal is maar een summiere samenvatting, naar aanleiding van de lezing in het Bevrijdingsmuseum in oktober 2011. Er is veel meer gebeurd rondom deze crash, zoveel dat Mark van den Dries er een boek over geschreven heeft. Dit boek met de titel Noodsein boven Zee land zal eind dit jaar uitkomen bij uitgeve rij Aspekt. Educatievrijwilligers gezocht Lenie Weiten HM la BMIfi HISTORISCH DE BEVELANDEN GOES Historisch Museum De Bevelanden is op zoek naar vrijwilligers om het educatie team te versterken. In dit team werken enthousiaste mensen samen om pro gramma's te ontwikkelen en uit te voeren voor de scholen uit het basis- en voortgezet onderwijs. Werkzaamheden: - Wekelijks begeleiden van schoolgroepen in het museum. Dit is de hoofdmoot van het werk. Het museum ontvangt tijdens de schoolweken bijna iedere week op dinsdag- en donder dagochtend schoolgroepen, overwegend uit het basisonderwijs en in mindere mate uit het voortgezet onderwijs. Scho len boeken voor een bepaald programma; zie onze website: www.historischmuse- umdebevelanden.nl onder het kopje Edu catie. - Meehelpen ontwikkelen van nieuwe edu catieve programma's. De educatieve dienst werkt aan een door gaande leerlijn. - Meewerken aan enkele evenementen, zoals Goes Kinderstad. Wij gaan uit van minimaal één dagdeel per week beschikbaarheid en affiniteit met jongeren t/m 18 jaar. Kennis van het onder wijs is een pré. De werksfeer in het museum is prettig en u komt in een team met bevlogen mensen. Er is ruimte om uw educatieve talent volledig in te zetten. Geïnteresseerd? Stuurt u dan een korte motivatie plus CV naar educatie@hmdb.nl t.a.v. Lenie Weiten. Voor vragen en inlichtingen kunt u vanaf 31 juli bij haar terecht op dinsdag en don derdag in het museum, bereikbaar via telefoon 0113-228883 of via bovengenoemd mailadres. 21

De Spuije | 2012 | | pagina 25