Jan Carel Anderson. Hij was stafmuzikant bij het 3e Regiment Infanterie te Bergen op Zoom en tevens eerste violist bij het strijkorkest van die staf. Op de site van het Nederlands Muziek Instituut in Den Haag staat de nalatenschap van deze koordiri gent en componist. Momenteel wordt er door de studenten van prof. dr. A. Clement (hoogleraar muziekgeschiedenis in Utrecht en van de Roosevelt Academy) uitgezocht welke componisten voor Zeeland van bete kenis waren. De heer Anderson is er daar een van. De harmonieleden moesten altijd flink repeteren (aanvankelijk twee keer in de week). Later één keer in de week, maar toch zat Euphonia in de lift en vanaf 1989 kwam men uit in de Vaandelafdeling. In 2011 behaalde de fanfare wederom een eerste prijs in de Eerste divisie, vroeger Vaandelafdeling. Na later bleek de hoogste presentatie landelijk gezien in die divisie, afdeling fanfare. De slagwerkers kenden hun glorietijd in de jaren 70, 80 en 90. In het jubileumboek kunt u alle uitslagen er op naslaan. In 200 pagina's staat wat de muziekvereniging Euphonia in de afgelo pen 125 jaren heeft meegemaakt. Het boek heet dan ook net als de wisselexpositie 'Euphonia Goes door alle tijden heen'. Afb. 2. Deze foto toont de fanfare met haar leden in 2011. Met dit gezelschap werd een lste prijs gehaald in de lste divisie afdeling fanfare met de werken Bellum et Pax van S. Roels en Sinfonietta no. 4 van P. Sparke. Naar later bleek was het puntentotaal van 90,92 punten goed voor de landstitel. De huidige dirigent is Yves Wuyts. Noten: 1. Vivian Dagevaos-Rap, Euphonia Goes door alle tijden heen, geschiedenis van een muziekvereniging 1887- 2012, ISBN 978-90-819212-1-3, Goes, 2012. 2. De Spuije aflevering 63, winter 2004 van de Heemkun dige Kring de Bevelanden en de Vereniging Vrienden van het Historisch Museum De Bevelanden Goes. 24

De Spuije | 2012 | | pagina 28