Digitale nieuwsbrief Gemeentearchief Goes Abonnees van de digitale nieuwsbrief van het Gemeentearchief hebben inmiddels de eerste twee edities per e-mail ontvangen. In deze nummers werd bijvoorbeeld aan dacht besteed aan een onderzoeksproject over de rederijkers in Zeeland en Vlaande ren, waaraan het Gemeentearchief mee werkt. Ook het bijzondere Weeskamerar chief en het archief van de legendarische notaris Levendale, allebei digitaal beschik baar gekomen, werden belicht. Een ander onderwerp was een educatieproject van het Gemeentearchief en het Calvijn College waarbij leerlingen onderzoek doen naar bronnen uit de collectie van het Gemeen tearchief. Verder bevatten deze nummers allerlei nieuwtjes, zoals aanwinsten, schen kingen en nieuwe rubrieken op de website. Aanmelden? U kunt de nieuwsbrief bekijken op de website www.gemeentearchiefgoes.nl Nieuws/actueel Nieuwsbrief. Hier kunt u zich ook aanmelden, dan ontvangt u de volgende nummers per e-mail. Zo blijft u op de hoogte van de ontwikkeling van de col lectie, onderzoek, tentoonstellingen, scho lenprojecten en de belangrijkste nieuwtjes van het Gemeentearchief. Ook wordt het werk van de vrijwilligers in beeld gebracht. De voortgang van het onderzoek naar Slot Oostende zal een terugkerend onderwerp zijn. De nieuwsbrief verschijnt vier keer per jaar. Reacties van lezers Naar aanleiding van het verhaal over de neergestorte bommenwerper in de Wilhel- minapolder, in de Spuije, aflevering 84, ontvingen we van Johan Boogaard de vol gende aanvulling: 'Op die bewuste morgen van 22 juni 1943 was ik doperwten aan het plukken op een akker aan de zuidkant van het Schenge toen plotseling een brandend vliegtuig laag over de Goese Polder kwam aanvliegen. Het scheerde over de bomen van de Oude Zeedijk, terwijl er allerlei voorwerpen naar beneden vielen. Wij zochten snel dek king aan een slootkant en glurend over de rand zag ik het toestel neerstorten in de Wilhelminapolder. Naar ik me herinnerde was dat in de buurt van de Zandkreek (thans Veerse Meer), maar een buurvrouw van mij, die als kind in de Blauwe Wijk woonde, vertelde me dat de bommenwerper in een weiland vlak bij de Blauwe Wijk neerstortte. Mijn vrouw, die ik toen overigens nog niet kende, was op dezelfde akker aan het pluk ken en ook zij herinnerde zich de gebeurte nis nog levendig. Hevig geschrokken zijn we na het voorval naar huis gegaan, 's Middags ging het gerucht dat de geal lieerde piloten die het er levend vanaf had den gebracht, zich in het hoofdkwartier van de Duitsers in de Landbouwwinter- school aan het Ravelijn de Groene Jager bevonden. Talrijke nieuwsgierigen, waar onder ik, hadden zich daar al verzameld. Het wachten werd beloond: na enige tijd kwamen de piloten naar buiten. Ze wer den in een gesloten vrachtauto afgevoerd. Waarschijnlijk in krijgsgevangenschap. De volgende dag bleek het erwtenveld gesloten voor de plukkers. Duitse soldaten waren druk in de weer met de resten van het vliegtuig.' 36

De Spuije | 2012 | | pagina 40