Afb. 2. Het 'Hof Welgelegen'. beslagen een hoefsmid uit Kloetinge, 's-Heer Abtskerke of uit Goes liet komen. Een andere veronderstelling is dat een van de paardenknechten was opgeleid om het bekappen van de paarden en het aanbren gen van nieuw hoefbeslag voor zijn reke ning te nemen. Wij komen graag in contact met lezers die meer weten over het gebruik van een travalje op de hofstede. Spraakmakend econoom en hoogleraar Arjo Klamer schrijft regelmatig artikelen waarvan de teneur is 'stoppen met slopen, leer te bewaren'. Hij is hoogleraar in de economie van de kunst en cultuur aan de Erasmus Universiteit te Rotterdam en een veelgevraagd spreker. Klamer meent dat oude dingen in onze samenleving veel te snel worden weggegooid. Het is raadzaam om bij onze hang naar vernietiging altijd eerst goed te overwegen of we daar, zeg over tien of twintig jaar, niet alsnog spijt van zullen hebben. Verder zegt hij: We zijn verpest door onze hoop telkens op de overheid te vestigen. Veel te vaak is dat de eerste vraag die wordt gesteld: Wat kan de overheid doen Ik zeg dan: de overheid moet helemaal niets doen. Wij moeten het zelf doen. Ik heb grote verwachting van de eigen kracht van de samenleving. Tot zover Arjo Klamer. Mooie worden van deze hooggeleerde die te denken geven en wellicht gaat het in de toekomst ook steeds meer die richting uit. De concrete vraag in deze situatie is echter of ABC Vastgoed als eigenaar van het 'Hof Welgelegen' bereid is - en mogelijkheden heeft - om deze travalje in te passen in de toekomstige bestemming van deze boerde rij- De 'Stichting Vrienden van de travalje' te Kamperland heeft inmiddels toegezegd zich in te spannen voor de bewaring van dit stukje cultureel erfgoed. Op korte termijn zal een brief worden geschreven aan ABC Vastgoed met het verzoek om de restaura tie en het behoud van deze travalje in over weging te nemen. Wij houden onze lezers op de hoogte. 46

De Spuije | 2012 | | pagina 50