Reynier de Muynck Persoonlijk: expositie eigen werk in Historisch Museum te Goes wmm Cees van den Bovenkamp De tentoonstelling, die vanaf 29 novem ber 2013 tot en met 16 maart 2014 in het museum te zien is, omvat werken van Reynier de Muynck, een schilder van eigen Zeeuwse bodem. Mr. Dick Oostinga, voor zitter van de Raad van Advies Stichting Musea De Bevelanden, sprak bij de ope ning van de expositie. Ook de burgemees ter van Goes, drs. L.J. Verhulst, sprak een woordje en verrichtte de openingshande ling voor twee exposities. Reynier was bereid een vraaggesprek te hebben. Hieronder treft u de neerslag daar van aan. Reynier de Muynck,Vertel eens iets over jezelf...! Geboren te Middelburg, opgegroeid in Goes. School was niet echt mijn ding, ben ik te autistisch voor. Voor een academie in Nederland moest je een afgeronde voorop leiding hebben, dus werd het Gent. Waar ik het drie maanden volhield. Daarna heb ik mezelf leren schilderen; er zat niks anders op, want in academieland mocht dat niet meer. Kreeg les in het etsen van Jan Haas. Omdat realisme niet gesteund werd door de overheden en de galeries die dat wel deden, maar heel schaars waren, heb ik vanaf het begin andere manieren gevon den om van mijn werk te leven. Vond mijn klanten in een heel ander circuit. Heb ook heel veel opdrachten gedaan, zoals portretten, muurschilderingen, plafond schilderingen. Mijn grootste hobby is muziek, zit al meer dan zeventien jaar bij hetzelfde Droomtijd orkest Nadanaga. Lees veel, voornamelijk over esotherie en mythologie. Wanneer en waar ben je voor jezelf van start gegaan? Heb altijd al getekend en geschilderd, reeds als kind. Als reizende hippie ver kocht ik tekeningen op straat: 'Zonnetjes' in Rome, 'Erotiek' in Teheran (stiekem). In een Afghaans hotel vol Russische piloten schilderde ik de Boeddha van Bamyan, die nu is opgeblazen door de Taliban. Ik schilderde appels en peren voor de fruitboer, vissen voor de viswinkel. En onderwijl ontwikkelde ik mijn stijl, onderwerpen en technieken wisselen elkaar af. En ik schilder op alles wat los en vast zit. Hoe verloopt de ver koop van je schilde rijen? Soms via een galerie, maar vaker via zelf georgani seerde exposities of atelier verkoop. Via de website www.reynier.nl en vaak ook in opdracht. Afb. 1. Ditje en Reynier. (Foto's collectie Reynier de Muynck.) l-fci 11" 25

De Spuije | 2013 | | pagina 27