Afb. 7. Toegangshek van het Joodse gedeelte op de algemene begraafplaats. (Foto auteur.) ling trok was die op 23 augustus 1982 van dr. ir. F.Q. den Hollander. Op 31 mei 1893 was hij als zoon van een textielhandelaar in Goes geboren. Zijn vader had in de Magdalenastraat een Kleedingmagazijn56 Hij was voorbestemd om zijn vader op te volgen in dit bedrijf maar zelf wilde hij liever de techniek in. Na de HBS in Goes ging hij naar de Technische Hogeschool in Delft.57' Na de Tweede Wereldoorlog werd hij president-directeur van de Nederlandse Spoorwegen. Onder zijn leiding werden alle spoorlijnen geëlektrificeerd met de Zeeuwse lijn in 1957 als sluitstuk.58' De gemeente Goes eerde hem door de Stations weg naar hem te vernoemen en de naam te wijzigen in de Frans den Hollanderlaan.59' Op 18 augustus 1982 overleed hij in zijn Utrechtse woonplaats Maarn, waarna hij op 23 augustus in besloten kring in Goes werd begraven.601 De PZC wijdde een uit gebreide necrologie aan deze markante Goesenaar.61' Vele honderden bezoekers waren aanwezig bij de begrafenis van oud-burgemeester mr. F.G.A. Huber, op 15 februari 1994. Tijdens de kerkdienst in de Grote of Maria Mag- dalenakerk in Goes roemde dominee H.M. Strating zijn menselijkheid en hij noemde hem de laatste echte burgervader van deze stad.62> Bij zijn afscheid als burgemeester van Goes in 1981 werd hij benoemd tot ere burger van deze gemeente.63' Afb. 8. Toegangshek van het Islamitische gedeelte van de algemene begraafplaats. (Foto auteur.) Islamitische begraafplaats In november 2000 nam de gemeente Goes het besluit om een deel van de algemene begraafplaats te reserveren als Islamiti sche begraafplaats. Het college van bur gemeester en wethouders kwam hiermee tegemoet aan een wens van de Marok kaanse gemeenschap in Goes. Er werd plaats gemaakt voor 44 graven, welke afge scheiden zouden worden met een haag en een apart toegangshek.64' Op dit moment zijn er vier graven te zien. Niet duidelijk is te zien wanneer de eerste begrafenis werd uitgevoerd. Niet alle graven zijn voorzien van en vermelding. Het oudste graf waar van het opschrift op een naamplaatje nog vaag was te zien luidt: 'Casien Nigeyimano 27-11-1982 - 28-11-2002':S5> Op 25 septem ber 2005 is Elsje Sarivan Nianat Dahoe overleden. En op 15 november 2012 over leed haar echtgenoot Jacob Ali Mohamed Dahoe. Beiden rusten in een familiegraf, voorzien van rechtopstaande zwarte glim mende steen met inscriptie.66' Bij het overlijden van mevrouw Dahoe hield de Goese zaalvoetbalclub FM Sranang op 4 oktober 2005, voorafgaande aan de thuis wedstrijd tegen de Brabantse voetbalclub Broeren uit Sint Michelsgestel, één minuut stilte. Mevrouw Dahoe was de moeder van aanvoerder en oprichter Ramon Dahoe.67' Later is hij trainer en voorzitter geworden van deze van oorsprong zijnde Surinaamse voetbalclub.68' 38

De Spuije | 2013 | | pagina 40