Activiteiten t/m 15 maart 2014 (herhaling) vrijdag, 14 februari 2014 Presentatie over Industrieel Erfgoed in Zeeland, toegespitst op de Bevelanden door de heer Toon Franken, coördinator van de Werkgroep Industrieel Erfgoed Zeeland. Er zal gesproken worden over oprichting, doelstelling en activiteiten van de Werkgroep Industrieel Erfgoed Zeeland, geïllustreerd met vele afbeeldingen van Zeeuws industrieel erfgoed. Daarnaast zal aandacht worden geschonken aan recente ontwikkelingen, zoals de samenwerking met het Meldpunt erfgoed Zeeland. Na de pauze zal de aandacht worden gericht op het nog aanwezige industrieel erfgoed in Noord- en Zuid-Beveland, zoals bijvoor beeld objecten van nutsbedrijven: de watertoren in Goes en de vele transformator stations. Ook industrieel erfgoed gerelateerd aan de landbouw komt aan bod zoals de graansilo in Wemeldinge, de meestoven in Kapelle, Nieuwdorp en Wilhelminadorp, alsmede diverse weegbruggen. Verder worden de schijnwerpers gericht op verkeer en vervoer. Waterstaat is terug te vinden in de bespreking van gemaal De Piet in Wolphaartsdijk en muraltmuurtjes in diezelfde plaats. Modernere objecten zoals de televisietoren te Goes uit 1957 en de uit 1965 daterende Zeelandbrug zullen eveneens worden besproken. Verder is er aandacht voor het 'echte' industrieel erfgoed, de voormalige fabrieken zoals bijvoorbeeld de zuivelfabrieken van Goes en Wemeldinge. Ook worden er voorbeelden gegeven van historische muurreclames. Ook informatie over buiten gebruik gesteld industrieel erfgoed zoals veilinggebouwen en postkantoren komt aan de orde. Plaats: Historisch Museum De Bevelanden, Singelstraat 13, Goes. Aanvang: 19.30 uur. Graag vooraf aanmelden via tel. 0113-228883 of via email: info@hmdb.nl zaterdag, 15 maart 2014* Buitenbevelandse reis naar Sluis onder leiding van de heer Arco Willeboordse, cul tuurambtenaar en conservator van de Gemeente Sluis. 10.00-10.30 uur: Ontmoetingsplaats Café-Restaurant Het Hart van Sluis, Markt 9, Sluis. 10.30-12.00 uur: Bezoek met gids aan het onlangs gerestaureerde Belfort met accent op de afdelingen Stadsgeschiedenis en Van Dale. 12.00-13.30 uur: Middagmaal (er zijn locaties te over in Sluis) vrij bezoek Sluis. 13.30-15.00 uur: Begeleide wandeling door Sluis. 15.00-15.30 uur: Verplaatsing naar Sint-Anna ter Muiden. 15.30-16.15 uur: Wandeling met gids door het kleinste stadje van Nederland, Sint-Anna ter Muiden. Bezoek ook aan de middeleeuwse NH-Kerk en mogelijkheid tot beklimming van de toren. Is een gezamenlijke activiteit met leden Archeologische Werkgemeenschap Nederland, afdeling Zeeland. Nadere informatie is ook te zien op onze website: www.hkdebevelanden.nl 41

De Spuije | 2013 | | pagina 43