Reacties van lezers/zoekplaatje Van oud-redactielid Gerard Lepoeter ont vingen we een reactie naar aanleiding van het artikel van Otto Hoogerhuis over 'Brand in het land van Goes' in de Spuije, aflevering 89, zomer 2013. Lepoeter vraagt aandacht voor een onjuistheid in afbeelding 3 bij dit artikel. Deze afbeelding betreft een fragment van de kadastrale kaart van de gemeente Kapelle, sectie B, het Dorp, uit 1832. De ingetekende pijl verwijst naar het pand aan de noordzijde van de kerk, in 1832 eigendom van chirurgijn Dumoulin. Tot de twintigste eeuw is dit pand dokters woning gebleven. Ten onrechte verwijst de pijl niet naar de plaats van het in 1877 afgebrande herenhuis van de familie Van der Mandere. Dit pand lag aan de westzijde van de kerk, tegenover de toreningang. In 1832 was dit sectie B, nummer 192, toen eigendom van de landbouwster Maria van der Vliet. Op deze plaats is tegenwoordig het gemeentehuis. In de Spuije, aflevering 88, voorjaar 2013 stond een bericht over de ingebruikname Afb. 1. Smid Piet Boone beslaat een paard in de travalje in Colijnsplaat, 1933. op 17 november 2012 van de herplaatste travalje in de Voorstraat van Colijnsplaat. Rinus Boone, uit Zoetermeer, stuurde de redactie naar aanleiding hiervan nog enkele aanvullende gegevens en een oudere foto van deze vroegere travalje. Hij schreef: 'Genoemd wordt dat deze op de plaats staat van de vroegere travalje van smid Bert Boone. Bert Boone was de oom van mijn vader, Piet Boone, die eerst bij zijn oom in dienst kwam en later de smederij heeft overgenomen. Op de foto uit 1933 (zie bijgaand) staat mijn vader die een paard beslaat in de oude travalje. Het zal eind 50-er jaren zijn geweest dat mijn vader deze travalje ver ving door een nieuwe.' Erratum In het artikel Een nieuwe parochie-recht- kamer voor Wemeldinge, anno 1658, door Gerard Lepoeter, eveneens in de vorige Spuije, zit helaas op pagina 10 een onge rechtigheid in de noten. In totaal zijn er 9 noten. De tekst die is aangegeven met noten 8, 9 en 10 is allemaal noot 8. De aan gegeven noot 11 moet zijn noot 9. Reacties zoekplaatje Naar aanleiding van het zoekplaatje in de Spuije, aflevering 89, zomer 2013 ontvin gen we twee reacties. Via Gerard Lepoeter kregen we deze infor matie van Johan Eckhardt te Yerseke: 'Afb. 1. Dit is het insteekhaventje bij de oesterloodsen te Yerseke. Rechts achter de YE 53 van de firma Verwij s-Vogelaar, links de YE 156 van de firma Bom-Pikaar. Het schip op de voorgrond ligt op zijn 'zaete' bij de oesterloods van Bram Pols, die eigenaar was van deze hoogaars Sari (YE 52). Dit schip was op de foto al opge- boeid en gemotoriseerd. Op de helmstok zit Anton Oele, schippersknecht op de YE 52. (Foto vóór 1940). Afb. 2. Een gedeelte van de Lepelstraat te Yerseke, gezien in de richting van de Dreef. Links vooraan de kolenopslagruimte van 42

De Spuije | 2013 | | pagina 44