Afb. 2. Smid Piet Boone beslaat een paard in de travalje in Colijnsplaat, 1965. de firma Van Oosten-Mieras. Tot omstreeks 1960 heeft deze ruimte dienst gedaan als verenigingsgebouw. Daarna werd het pand verkocht aan Joh. Rober te Kruiningen, die het na verbouwing bij zijn naastgele gen (niet op de foto) levensmiddelenzaak 'de Spar' trok. Na pensionering van Rober kwam het pand in handen van oud-melk boer Albert Goeman, die er een slijterij in vestigde. Later werd deze slijterij onder deel van een winkelketen. Sedert enkele jaren staat het pand leeg en te koop. Het huis ernaast was van de familie Van Oosten. Later was hierin een filiaal (aan huis) van de Bank van Zeeland gevestigd. Het huis is later gesloopt en vervangen door nieuwbouw van de familie Nolet. Het pand daarnaast was het logement van Klaassen, later bekend als restau rant Nolet. Het staat nu leeg en te koop. (Ansichtkaart, circa 1914-1918).' Ook van Kees Stevense uit Middelburg kregen we een reactie. Ook hij herkende het kleine (insteek)haventje bij de Haven- dijk, tussen de binnendijkse oesterputten. 'De boot zal ongetwijfeld eigendom zijn van één van de daar gevestigde oesterfirma's: Verwijs, Vette, Bom-Pikaar etc.' Over de familie Oele weet hij nog te vertel len dat de gemeentebode Pieter Johannes Oele (Piet) was, gehuwd met Janna Leun- tje Soeters. Haar vader, Lambregt Johan nes Soeters was de vroegere gemeente bode. 'De andere foto dateert uit de Eerste Wereldoorlog (1914/1918) en is genomen in de Lepelstraat bij het kolenpakhuis van Gerard Dingenis van Oosten (hij staat waarschijnlijk zelf in het deurgat). Er was toen, i.v.m. schaarste van brandstof, kolen- distributie ingevoerd. Een aantal dorpe lingen komt met onder andere kruiwagens kolen ophalen. Links op de achtergrond, het hoge gebouw met uithangbord, is de herberg van Jan Nolet, later het bekende oester- en mosselrestaurant Nolet.' 43

De Spuije | 2013 | | pagina 45