bleek al snel dat er heel wat georganiseerd moest worden. De commissie kreeg met allerlei problemen te maken. Allereerst was daar het probleem van de financiën, verder de leverantie van grondstoffen en goederen, de problemen met het personeel en zeker niet onbelangrijk: wie waren de bedeelden en welke criteria werden gehan teerd om tot een eerlijke voedselverstrek- king te komen? We gaan een en ander on der de loep nemen. De financiën De maaltijden waren voor de allerarmsten, dus ze werden gratis verstrekt. Het Bur gerlijk Armbestuur en de Hervormde Kerk beschikten wel over financiële middelen uit de opbrengsten van pacht van hun landerijen, maar dat was te weinig, ook het weeshuis moest worden gerund en de kerk had gelden nodig voor de reguliere armenzorg. Daarom was er de mogelijkheid voor burgers om jaarlijks in te schrijven voor een bepaald bedrag ten behoeve van de Spijskokerij. De bestuursleden van de Spijskokerij brachten dan persoonlijk de inschrijvingsbiljetten bij de gegoede burge rij, om ze later ook weer op te halen. Daarnaast kwamen er geregeld extra gif ten binnen. Zo schonk het Goese departe ment van de maatschappij tot Nut van 't Algemeen na haar eerste vergadering een bedrag en doneerde het gezelschap 'Liefde spaart geen Vlijt' een bedrag van 15,50 Afb. 4. Goes: foto gemaakt ter gelegenheid van het 120-jarig Jubileum van de Oeconomische Spijsuitdeling, 29 oktober 1936. Op de foto de volgende personen (nummers slecht leesbaar): 1. mr. M.R. van Dusseldorp- burgemeester en ere-voorzitter; 2. A. de Roo, wethouder; 3. W. Kakebeeke, erelid; 4. J.M. Broekstra, oud-lid; 5. J.M. Bommel van Vloten, oud-lid; 6. P.J. Geijsen, oud-lid 7. J.C. v.d. Velde, voorzitter; 8. F. Fabery de Jonge, secretaris-penningmees ter; 9. C. Bustraan, lid; 10. P. Chamuleau, lid; 11. C.J. van Asperen Vervenne, lid; 12. J.A. Molhoek; 13. H.J. Molhoek, menagemeester; 14. Joh. de Kruijter, lid; 15. H. Hollestelle, lid; 16. A.C. Murman, lid; 17. H.A. Weijburg, lid; 18. M. Rijk, lid 19. J.K. Dingemanse, lid. 31

De Spuije | 2013 | | pagina 35