Herhaling Activiteiten: Zaterdag 28 september Buitenlandse reis naar de monumentenstad Kortrijk, gelegen in Zuid- West Vlaanderen. Kortrijk is een van oorsprong Romeinse stad met een zeer rijk bodemar chief en vele historische bezienswaardigheden. Het is ook de stad waar de Vlamingen (met in hun midden tal van Zeeuwen) in 1302 de Fransen een nederlaag toebrachten in de Gul densporenslag. We krijgen een korte lezing over de opgravingen en bewogen geschiedenis van de stad, brengen een bezoek aan het Museum Kortrijk 1302 en worden door de histori sche binnenstad gegidst door de geboren en getogen Kortrijkzaan, archeoloog en historicus Philippe Despriet. Tussendoor is er gelegenheid voor een maaltijd, al dan niet met typisch Kortrijkse lekkernijen als Kalletaart, Peper-bollen of/en lichtbruin Dutselbier. Onmoetingsplaats: Museum Kortrijk 1302, Begijnhofpark, Kortrijk. Aanvang: 10.00 uur. Om evt. samen te rijden (vanaf 1 september) bellen met 0113-563232 (Hanny Louisse). Woensdag 23 oktober Boekpresentatie en daarna lezing over het zojuist gepresenteerde boek over Bevelandse lotelingen in het leger van Napoleon (1811-1814) door de heer Jan de Ruiter. Het be treft een vergeten generatie jongens, die door het lot waren aangewezen en stierven voor de idealen van keizer Napoleon. Het uitgeven van dit boek is een hommage aan de omgekomen Bevelandse lotelingen in de periode 1811-1814. De auteur van het boek publiceerde eveneens de vijftiendelige serie boeken over de geschie denis van de 15 Borselse dorpen. Plaats: Bibliotheek Oosterschelde, Oostwal 34, 4461 JT Goes. Aanvang: 20.00 uur. (zaal open 19.30 uur). Graag vooraf aanmelden: tel. 0113-213620. Deze activiteit wordt mede mogelijk gemaakt door de Bibliotheek van Goes en Uitgeverij Het Paard van Troje. Woensdag 20 november Lezing met toelichting over de geschiedenis van Goes in de achttiende eeuw door de heer Joost Adriaanse. In 1998 kreeg hij van het gemeentebestuur van Goes de op dracht om gedurende een dag per week het archiefonderzoek en de beschrijving van Goes in de achttiende eeuw en zo mogelijk de negentiende eeuw te verrichten. Uitgebreid bronnen onderzoek in de notulen, resoluties, stadsrekeningen, huizenkohieren, correspondentie e.d. resulteerde in het boek 'Wandelingen door Goes in de 18e eeuw' (2005) en de integrale geschiedschrijving van Goes in de 18e eeuw (2012). Aanvankelijk was het de bedoeling deze in boekvorm uit te geven. Na verloop van tijd ontstond het idee om geen boek maar een website met de geschiedschrijving van Goes in de achttiende eeuw te maken (www.goesl8e- eeuw.nl). Het is een dynamisch document geworden, waaruit enige facetten eveneens wor den belicht door de voormalige griffier en wethouder van de gemeente Goes. Graag vooraf aanmelden via tel. 0113-228883 of via email: info@hmdb.nl Plaats: Historisch Museum De Bevelanden, Singelstraat 13, Goes. Aanvang: 19.45 uur. Zie voor meer details ook onze website: www.hkdebevelanden.nl Is een gezamenlijke activiteit met leden van de Archeologische Werkgemeenschap Neder land, afd. Zeeland. 38

De Spuije | 2013 | | pagina 42