woonde Hubrecht Remijn - Ube Remiense - ofwel Ube Puut. Hij had minstens tien kin deren waarvan een dochter van mijn leef tijd was die we Koeba Léze noemden. Als zij zo werd genoemd werd ze furieus en was niet bang om jongens een pak slaag te ge ven. Mijn vader had contact met Ube maar hoe verder de relatie was weet ik niet. Iets verder, de hoek om, woonde de familie Gijs. Er zat een zoon van de familie in mijn klas maar het 'paste' niet bij ons om er mee om te gaan. Kees Kaas In het Schellepadje, iets verder dan moe Co de Punder, woonde de familie Kaas. Hun zoon Kees kwam na diverse keren zit ten blijven in mijn klas terecht. Lonny de Jonge Op het Langeweegje woonde, in een naar de begrippen van toen, mooie woning de fa milie De Jonge. Deze familie was niet aan de onze geparenteerd. Ze kwam uit Vlake of Hansweert. Lonny kwam in de derde of vierde klas bij ons op school. Dat was een hele gebeurtenis een vreemde jongen op school. De familie is naar ik meen later geëmigreerd naar Canada. Meulblok Op het Langeweegje woonden ook de 'Meulblokjes'. Beulens Richting Hoedekenskerke woonde de fami lie Beulens. (In de buurt van oom Nard.) Er zaten ook kinderen van hen in mijn klas. Boonman In de buurt van de Zwaakse weel woonde op een boerderij de familie Boonman. Een zoon, ik meen Daan, wist ons te vertellen hoe de kindertjes ter wereld kwamen toen mijn moeder of een van de mij bekende vrouwen in verwachting was. Hij was een boerenzoon had gezien hoe het er bij de koeien en varkens aan toe ging. Het was Afb. 5. Interieur van de RK-kerk te Kwadendamme, 1989. 14

De Spuije | 2014 | | pagina 16